Dokumenty

A A A

Oglądajcie z nami angażujące dokumenty i serie dokumentalne, prezentujące świeże spojrzenie na ludzi, wydarzenia i zjawiska współczesnego świata. Nie chcemy szokować, ale przybliżamy zjawiska, które mogą się stać lub są elementem naszego życia.

Tajfun na Filipinach - 1 stycznia godz. 10:00, powtórki: 5 stycznia godz. 11:15 i 27 stycznia godz. 9:30

Tajfun na FilipinachTajfun na Filipinach Fot. Materiały prasowe

Tajfun Haiyan nawiedził Filipiny w 2013 r. Był jednym z najtragiczniejszych kataklizmów. Wiatr o prędkości do 370 km/h spowodował straty u 12 mln ludzi i zabił niemal 6 tys. osób.

Katastrofa kolejowa w Hiszpanii - 7 stycznia godz. 12:25

Katastrofa kolejowa w HiszpaniiKatastrofa kolejowa w Hiszpanii Fot. Materiały prasowe

Rekonstrukcja największej katastrofy kolejowej ostatnich lat w Europie. W 2013 r. w Santiago de Compostela wykoleił się pociąg pasażerski. Zginęło 79 osób, a 178 zostało rannych.

Marsz dinozaurów - 6 stycznia godz. 8:00, 7 stycznia godz. 8:25

Marsz dinozaurówMarsz dinozaurów Fot. Materiały prasowe

Poparty najnowszymi badaniami naukowymi film, który ukazuje życie prehistorycznych gadów. Realizatorzy wykorzystali spektakularne techniki animacji.

Ciekawość: Huragan Sandy - 20 stycznia godz. 16:00

Ciekawość: Huragan SandyCiekawość: Huragan Sandy Fot. Materiały prasowe

Huragan, który zaatakował wschodnie wybrzeże USA w 2012 r. spowodował wielomiliardowe straty. Twórcy programu z pomocą ekspertów tłumaczą okoliczności meteorologicznej katastrofy.

Szerpowie - zdobywcy Himalajów - 27 stycznia godz. 8:25

Szerpowie - zdobywcy HimalajówSzerpowie - zdobywcy Himalajów Fot. Materiały prasowe

Opowieść o życiu bohaterów Himalajów - Szerpów. To oni często z narażeniem życia wnoszą ciężkie ładunki tam, gdzie tradycyjne środki transportu zawodzą. W Himalajach są niezastąpieni - dźwigają sprzęt uczestników wypraw, rozbijają namioty i przygotowują posiłki.

Niesamowite kociaki - sobota 13 stycznia godz. 17:10

Niesamowite kociakiNiesamowite kociaki Fot. Materiały prasowe

Spotkanie z niesamowitymi kotami, które zadziwiają swoimi umiejętnościami. Koty popisują się błyskawiczną reakcją, nadzwyczajnymi sportowymi umiejętnościami i odwagą. Behawioryści i weterynarze komentują ich zachowanie.

Dzika Ameryka – w niedziele godz. 9:20

Dzika AmerykaDzika Ameryka Fot. Materiały prasowe

Pasjonująca opowieść o najciekawszych przedstawicielach fauny w Ameryce Północnej.

Zabójcza sześćdziesiątka - od 14 stycznia w niedziele godz. 8:45

Zabójcza sześćdziesiątkaZabójcza sześćdziesiątka Fot. Materiały prasowe

Prezenter Steve Backshall staje twarzą w twarz z jednymi z najgroźniejszych zwierząt na świecie. Razem z ekipą programu podąża tropem pięknych, fascynujących, ale i śmiertelnie niebezpiecznych sworzeń. To podróż, która obfituje w wiele zaskakujących, czasem bardzo niebezpiecznych wydarzeń. Poszukiwacze przygód docierają do miejsc, do których trafiają tylko najbardziej wytrwali podróżnicy.

Telewizja Metro

To nowy bezpłatny kanał ogólnotematyczny dostępny w ramach naziemnej telewizji cyfrowej (DVB-T) oraz u operatorów kablowych i satelitarnych. Proponujemy światowe kino, interesujące seriale i fascynujące dokumenty. Uniwersalną ofertę stacji uzupełniają programy rozrywkowe, publicystyczne oraz filmy animowane dla dzieci. Telewizja METRO jest produkowana przez Green Content, spółkę z grupy Discovery Networks.