Dokumenty

A A A

Oglądajcie z nami angażujące dokumenty i serie dokumentalne, prezentujące świeże spojrzenie na ludzi, wydarzenia i zjawiska współczesnego świata. Nie chcemy szokować, ale przybliżamy zjawiska, które mogą się stać lub są elementem naszego życia.

Drugie oblicze doliny krzemowej - premiera 11 listopada godz. 16:20

Drugie oblicze doliny krzemowejDrugie oblicze doliny krzemowej Fot. Materiały prasowe

Facebook, Google i twitter – bez nich nie możemy się dzisiaj obejść. Kto nimi zarządza? Kim są ludzie, którzy mają tak duży wpływ na nasze życie? Poznaj sekrety Doliny Krzemowej.

Cyfrowy detoks - premiera 18 listopada 16:45

Cyfrowy detoksCyfrowy detoks Fot. Materiały prasowe

Twórca dokumentu na 90 dni odłącza się od internetu. Musi zmienić swoje przyzwyczajenia, sposób myślenia. W ten sposób chce się przekonać, co może zyskać dla swojego życia.

Dzika Ameryka – 5, 12, 19, 26 listopada godz. 9:20

Dzika AmerykaDzika Ameryka Fot. Materiały prasowe

Pasjonująca opowieść o najciekawszych przedstawicielach fauny w Ameryce Północnej.

Zabójcza sześćdziesiątka - 5, 12, 19, 26 listopada godz. 8:45

Zabójcza sześćdziesiątkaZabójcza sześćdziesiątka Fot. Materiały prasowe

Prezenter Steve Backshall staje twarzą w twarz z jednymi z najgroźniejszych zwierząt na świecie. Razem z ekipą programu podąża tropem pięknych, fascynujących, ale i śmiertelnie niebezpiecznych sworzeń. To podróż, która obfituje w wiele zaskakujących, czasem bardzo niebezpiecznych wydarzeń. Poszukiwacze przygód docierają do miejsc, do których trafiają tylko najbardziej wytrwali podróżnicy.

Być jak Spider-Man - 1 listopada godz. 9:15

Być jak Spider ManByć jak Spider Man Fot. Materiały prasowe

Spider-Man posiada niesamowite moce - potrafi wystrzeliwać pajęczynę, ma szybkość pająka, umie skakać i jest bardzo zwinny. Nie obowiązuje go prawo grawitacji. Autorzy dokumentu szukają odpowiedzi na pytanie: czy umiejętności Spider-Mana da się odtworzyć w prawdziwym świecie?

Niesamowite kociaki - 1 listopada godz. 12:05

Niesamowite kociakiNiesamowite kociaki Fot. Materiały prasowe

W miłych futrzakach drzemią zdolności, o które ich nie posądzamy. Realizatorzy dokumentu przedstawiają koty, które wiedzą, co to znaczy dobra zabawa.

Telewizja Metro

To nowy bezpłatny kanał ogólnotematyczny dostępny w ramach naziemnej telewizji cyfrowej (DVB-T) oraz u operatorów kablowych i satelitarnych. Proponujemy światowe kino, interesujące seriale i fascynujące dokumenty. Uniwersalną ofertę stacji uzupełniają programy rozrywkowe, publicystyczne oraz filmy animowane dla dzieci.