Dokumenty

28.02.2018 16:56
A A A

Oglądajcie z nami angażujące dokumenty i serie dokumentalne, prezentujące świeże spojrzenie na ludzi, wydarzenia i zjawiska współczesnego świata. Nie chcemy szokować, ale przybliżamy zjawiska, które mogą się stać lub są elementem naszego życia.

Jak zmieniliśmy świat – w niedziele po godz. 13

Jak zmieniliśmy światJak zmieniliśmy świat Fot. Materiały prasowe

Seria ukazuje kulisy powstania przełomowych wynalazków, które nadały kształt współczesnemu światu - od telefonu komórkowego po czarną skrzynkę. Jak wyglądałby świat bez nich?

Huragan Sandy - 3 marca godz. 11:30

Huragan SandyHuragan Sandy Fot. Materiały prasowe

Huragan, który zaatakował wschodnie wybrzeże USA w 2012 r. spowodował wielomiliardowe straty. Twórcy programu z pomocą ekspertów tłumaczą okoliczności meteorologicznej katastrofy.

Tajemnice Biblii - 4 marca godz. 14:20, 11 marca godz. 14:00

Tajemnice BibliiTajemnice Biblii Fot. Andy Papadopoulos

Biblijne kataklizmy i klęski żywiołowe opisane z naukowej perspektywy i przedstawione w przystępny sposób – z wizualizacjami i eksperymentami.

Concordia-przerwany rejs – 10 marca godz. 10:30, 18 marca godz. 14:15

Cruise ship disaster Inside the Costa ConcordiaCruise ship disaster Inside the Costa Concordia Fot. Materiały prasowe

Dowiedz się, jakie były prawdziwe przyczyny tragedii statku Concordia. Zobacz rozmowy z ekspertami i wstrząsające wspomnienia tych, którzy przeżyli katastrofę.

Wielka powódź w Indiach – 17 marca godz. 11:30

Poznaj prawdę o powodzi w stolicy indyjskiego stanu Tamilnadu. Jak dotąd do publicznej wiadomości dotarła jedynie część opowieści tych, którym udało się przeżyć tę katastrofę.

Irma i Harvey-huragany śmierci – 24 marca godz. 11:30

Irma i Harvey-huragany śmierciIrma i Harvey-huragany śmierci Fot. Materiały prasowe

Huragany Harvey i Irma dokonały ogromnych zniszczeń na południowym wschodzie USA. Według przewidywań naukowców powinniśmy spodziewać się coraz silniejszych zjawisk tego rodzaju.

Tajfun na Filipinach – 31 marca godz. 11:30

Tajfun na FilipinachTajfun na Filipinach Fot. Jim Edds

Tajfun Haiyan nawiedził Filipiny w 2013 r. Był jednym z najtragiczniejszych kataklizmów. Wiatr o prędkości do 370 km/h spowodował straty u 12 mln ludzi i zabił niemal 6 tys. osób.

Kamil Stoch-moja historia - w poniedziałki po godz. 10:30

Kamil Stoch - Moja historiaKamil Stoch - Moja historia Fot. Materiały prasowe

Kamil Stoch to jeden z najlepszych polskich skoczków narciarskich, dwukrotny złoty medalista olimpijski z 2014 r. Jak rozwijała się jego kariera? Jak trenował, aby zostać mistrzem?

Zabójcza sześćdziesiątka - w niedziele godz. 8:45

Zabójcza sześćdziesiątkaZabójcza sześćdziesiątka Fot. Materiały prasowe

Prezenter Steve Backshall staje twarzą w twarz z jednymi z najgroźniejszych zwierząt na świecie. Razem z ekipą programu podąża tropem pięknych, fascynujących, ale i śmiertelnie niebezpiecznych sworzeń. To podróż, która obfituje w wiele zaskakujących, czasem bardzo niebezpiecznych wydarzeń. Poszukiwacze przygód docierają do miejsc, do których trafiają tylko najbardziej wytrwali podróżnicy.

Telewizja Metro

To nowy bezpłatny kanał ogólnotematyczny dostępny w ramach naziemnej telewizji cyfrowej (DVB-T) oraz u operatorów kablowych i satelitarnych. Proponujemy światowe kino, interesujące seriale i fascynujące dokumenty. Uniwersalną ofertę stacji uzupełniają programy rozrywkowe, publicystyczne oraz filmy animowane dla dzieci. Telewizja METRO jest produkowana przez Green Content, spółkę z grupy Discovery Networks.