Dokumenty

A A A

Oglądajcie z nami angażujące dokumenty i serie dokumentalne, prezentujące świeże spojrzenie na ludzi, wydarzenia i zjawiska współczesnego świata. Nie chcemy szokować, ale przybliżamy zjawiska, które mogą się stać lub są elementem naszego życia.

Hawaje – rekin atakuje – program dokumentalny, premiera 2 lipca o godz. 9:30

Hawaje - rekin atakujeHawaje - rekin atakuje Fot. Materiały prasowe

Mieszkańcy Maui, drugiej co do wielkości wyspy Hawajów, oraz legenda surfingu Kal Alexadner spróbują odpowiedzieć na pytanie, jaka jest przyczyna wzrostu populacji rekinów i coraz częstszych ich ataków.

W pogoni za rekinem – program dokumentalny, premiera 9 lipca godz. 9:30

W pogoni za rekinemW pogoni za rekinem Fot. JAMES D REED

Żarłacze białe, zwane rekinami ludojadami, są uważane za najniebezpieczniejszych przedstawicieli rekinów. Doktor Michael Domeier razem z grupą badaczy analizuje poszczególne etapy życia tych zwierząt i ich zachowanie.

Zaklinacz rekinów – program dokumentalny, premiera 16 lipca godz. 9:30

SW14 ZOMBIE SHARKSW14 ZOMBIE SHARK Fot. Materiały prasowe

Nurek i specjalista od badania zachowania rekinów Eli Martinez wraz z ekipą filmową poszukuje odpowiedzi na pytanie, co atakuje i uśmierca rekina białego. Według opinii naukowców te drapieżniki mogą zostać zaatakowane tylko w stanie katatonicznego bezruchu, w który wpadają w pozycji odwróconej, do góry brzuchem.

Na granicy ryzyka – serial dokumentalny, od 10 lipca o godz. 19:00

Na granicy ryzykaNa granicy ryzyka Fot. Materiały prasowe

Widzowie mają okazję zobaczyć niezwykłe przedsięwzięcia inżynieryjne od środka i lepiej zrozumieć związane z nimi ryzyko. Będą to między innymi najdłuższy pociąg towarowy, wielki port w Rotterdamie i gigantyczny lodołamacz transportujący ropę.

Ciało – moja obsesja – program dokumentalny, premiera 26 lipca godz. 13:55

Ciało - moja obsesjaCiało - moja obsesja Fot. Materiały prasow

Dokument ukazuje historie ludzi, dla których dbanie o swoje ciało przerodziło się w obsesję. Powszechne jest przekonanie, że to kobietom zależy na nienagannym wyglądzie, okazuje się jednak, że mężczyźni również mają potrzebę jego nieustannego doskonalenia.

Telewizja Metro

To nowy bezpłatny kanał ogólnotematyczny dostępny w ramach naziemnej telewizji cyfrowej (DVB-T) oraz u operatorów kablowych i satelitarnych. Proponujemy światowe kino, interesujące seriale i fascynujące dokumenty. Uniwersalną ofertę stacji uzupełniają programy rozrywkowe, publicystyczne oraz filmy animowane dla dzieci.