Dokumenty

A A A

Oglądajcie z nami angażujące dokumenty i serie dokumentalne, prezentujące świeże spojrzenie na ludzi, wydarzenia i zjawiska współczesnego świata. Nie chcemy szokować, ale przybliżamy zjawiska, które mogą się stać lub są elementem naszego życia.

Niesamowite kociaki – 3 września, godz. 10:30

Niesamowite kociakiNiesamowite kociaki Fot. Materiały prasowe

W miłych futrzakach drzemią zdolności, o które ich nie posądzamy. Realizatorzy dokumentu przedstawiają koty, które wiedzą, co to znaczy dobra zabawa. Kociaki wprawiają w osłupienie swoimi zdolnościami, utrwalonymi na krótkich filmach. Ich zachowanie komentują behawioryści i weterynarze.

Czy 18 dzieci to już tłum? - 9 września godz. 11:50

Czy 18 dzieci to już tłum?Czy 18 dzieci to już tłum? Fot. Materiały prasowe

Nawet jeśli znacie wielodzietne rodziny, to takiej na 99,9% nie. Radfordowie - najliczniejsza rodzina w Wielkiej Brytanii. Sue i Noel mówią, że największą różnicę poczuli, kiedy z dwójki dzieci w domu zrobiła się trójka. Później było już tylko łatwiej. Tak łatwo, że teraz mają siedemnaścioro i wcale nie powiedzieli ostatniego słowa.

Niebezpieczeństwo z kosmosu - 9, 16, 23 września, godz. 16:00

Niebezpieczeństwo z kosmosuNiebezpieczeństwo z kosmosu Fot. Materiały prasowe

Doktor astronomii Phil Plait odkrywa przed nami tajemnice naszej planety, układu słonecznego i całego wszechświata. Przeprowadzone przez niego doświadczenia pozwolą sprawdzić, czy grozi nam zderzenie z asteroidą lub najazd przybyszów z kosmosu.

Hawaje - rekin atakuje - 23 września, godz. 15:00

Hawaje - rekin atakujeHawaje - rekin atakuje Fot. Materiały prasowe

Hawaje są wspaniałym miejscem do wypoczynku. Jednak cieniem na popularności tych wysp coraz bardziej kładzie się rosnąca liczba ataków rekinów. W dokumencie wypowiedzą się mieszkańcy Maui, drugiej co do wielkości wyspy Hawajów, oraz legenda surfingu.

Ekstremalni rodzice - 23 września, godz. 11:30

Ekstremalni rodziceEkstremalni rodzice Fot. Materiały prasowe

Brytyjski dokument przybliżający sylwetki ludzi, którzy swe niespełnione ambicje przelali na dzieci i pragną, by to one spełniły ich marzenia.

Mała wielka miłość - 30 września godz. 11:30

Mała wielka miłośćMała wielka miłość Fot. Materiały prasowe

Poruszająca historia mierzącej tylko 97 cm wzrostu Hannah Kritzeck, marzącej o prawdziwej miłości. Hannah cierpi na karłowatość pierwotną, ma zaledwie 97 cm wzrostu. Dodatkowe schorzenia mogą uniemożliwić realizację jej planów.

Telewizja Metro

To nowy bezpłatny kanał ogólnotematyczny dostępny w ramach naziemnej telewizji cyfrowej (DVB-T) oraz u operatorów kablowych i satelitarnych. Proponujemy światowe kino, interesujące seriale i fascynujące dokumenty. Uniwersalną ofertę stacji uzupełniają programy rozrywkowe, publicystyczne oraz filmy animowane dla dzieci.