Dokumenty

30.04.2018 20:22
A A A

Oglądajcie z nami angażujące dokumenty i serie dokumentalne, prezentujące świeże spojrzenie na ludzi, wydarzenia i zjawiska współczesnego świata. Nie chcemy szokować, ale przybliżamy zjawiska, które mogą się stać lub są elementem naszego życia.

Na tropie złotego pociągu. Premiera: 1 maja 16:30, powtórka: 5 maja 12:30.

Na tropie złotego pociąguNa tropie złotego pociągu Fot. Materiały prasowe

Czy złoty pociąg istnieje? Fakty, legendy i śledztwo w sprawie odkrycia nazistowskiego pociągu ze złotem, który pod koniec II wojny światowej zaginął na Dolnym Śląsku.

Amatorzy w kosmosie – premiera 6 maja o 10:30

Amatorzy w kosmosieAmatorzy w kosmosie Fot. Materiały prasowe

Przyjaciele Peter i Kristian starają się za wszelką cenę zrealizować swoje dziecięce marzenia o zbudowaniu rakiety i podróży w kosmos. Czy uda im się osiągnąć cel?

Więcej niż miód – premiera 13 maja o 10:15

Więcej niż miódWięcej niż miód Fot. Materiały prasowe

Według Alberta Einsteina wyginięcie pszczół oznacza zagładę ludzkości. Film pokazuje przyczyny kryzysu, jaki dotknął populację tych owadów, której liczba z roku na rok spada.

W drodze do Jah - premiera: 20 maja 10:30

W drodze do JahW drodze do Jah Fot. Materiały prasowe

Podróż na Jamajkę śladami słynnych muzyków reggae. Zobaczymy kraj pełen magii i kontrastów, gdzie muzyka stała się sposobem walki z przemocą, biedą i seskizmem.

Zagadka lotu MH 370. Premiera: 20 maja 13:30.

Zagadka lotu MH 370Zagadka lotu MH 370 Fot. Materiały prasowe

Tragedia samolotu Malaysia Airlines 370 odsłoniła słabe strony współczesnych technologii. Czy nowoczesny samolot z 239 pasażerami na pokładzie może zniknąć jak igła w stogu siana?

Geneza grzechu – w czwartki po 23:30

Geneza grzechuGeneza grzechu Fot. Materiały prasowe

Szokujące przestępstwa, będące następstwem zwykłych ludzkich słabości. Kluczem do rozwiązania każdej sprawy będzie jeden z siedmiu grzechów głównych.

Gwiazdy w karetce – reality show – w niedziele po 23.

Gwiazdy w karetceGwiazdy w karetce Fot. Materiały prasowe

Znane osobowości świata telewizji na 24 godziny porzucają swoje codzienne sprawy i dołączają do zespołów medycznych karetek pogotowia. Jak poradzą sobie z pierwszą pomocą?

Katastrofa samolotu Air Asia – premiera 27 maja 13:50

Katastrofa samolotu Air AsiaKatastrofa samolotu Air Asia Fot. Patrick Greaves

Wnikliwa analiza ostatnich minut lotu samolotu AirAsia, lot QZ8501. Eksperci zastanawiają się nad przyczynami katastrofy. Czy jedną z nich mogła być niesprzyjająca pogoda?

Dzika Ameryka - w niedziele o 9:20

Dzika AmerykaDzika Ameryka 

Niezwykła seria ukazująca piękno przyrody Ameryki Północnej. Mustangi walczą o miejsce przy wodopoju na pustyniach w Utah. Morskie żółwie składają jaja na plażach Kostaryki. W wodach Pacyfiku wieloryby i ich młode wymykają się drapieżnikom.

NASA: Archiwum tajemnic – seria dokumentalna. W soboty 17:00.

NASA Unexplained filesNASA Unexplained files Fot. Materiały prasowe

W 60. rocznicę powstania NASA przyglądamy się przedziwnym zjawiskom zaobserwowanym w kosmosie. Czym był obiekt, który rozbił się w Pensylwanii? I co naukowcy odkryli na Merkurym?

Cyfrowy detoks. 90 dni bez internetu – 31 maja 11:35

Cyfrowy detoksCyfrowy detoks Fot. Materiały prasowe

Czy da się dziś przetrwać trzy miesiące całkowicie bez internetu? Francuski dokumentalista postanawia to sprawdzić. Twórca dokumentu, Pierre-Olivier Labbe, na 90 dni odłącza się od internetu.

Telewizja Metro

To nowy bezpłatny kanał ogólnotematyczny dostępny w ramach naziemnej telewizji cyfrowej (DVB-T) oraz u operatorów kablowych i satelitarnych. Proponujemy światowe kino, interesujące seriale i fascynujące dokumenty. Uniwersalną ofertę stacji uzupełniają programy rozrywkowe, publicystyczne oraz filmy animowane dla dzieci. Telewizja METRO jest produkowana przez Green Content, spółkę z grupy Discovery Networks.