Filmy

A A A

Przez cały tydzień od godziny 20 zobaczycie u nas cieszące się największą popularnością kryminały, komedie, filmy akcji, obyczajowe i przygodowe, a także cenioną klasykę. Polecamy oscarowe kino, ale nie zapominamy o nieco lżejszych propozycjach dla miłośników dobrej zabawy. W weekend już od południa zapraszamy przed ekrany na seans filmowy dla całej rodziny, a wieczór kończymy oczywiście dobrym filmem.

A oto kilka naszych propozycji na najbliższy czas, które na pewno warto zobaczyć!

Vanilla Sky – thriller, 30 marca godz. 21:50

Vanilla skyVanilla sky Fot. Materiały prasowe

Amerykańska wersja głośnego hiszpańskiego filmu. Zemsta zranionej kochanki zamienia w koszmar życie beztroskiego playboya.

Girl Guide – komedia sensacyjna, 31 marca godz. 20:00

Girl GuideGirl Guide Fot. Materiały prasowe

Komedia z Pawłem Kukizem i Renatą Gabryjelską w rolach głównych. Bezrobotny anglista wplątuje się w szpiegowską intrygę.

Oko proroka - film historyczny, premiera1 kwietnia godz. 15:15, powt. 3 marca 09:05

Oko prorokaOko proroka Fot. Materiały prasowe

Wiek XVII. Nastoletni Hanusz Bystry wyrusza na poszukiwania swojego ojca. Trafił on do tureckiej niewoli, a następnie został sprzedany do ciężkiej pracy w kopalni. Na chłopaka w drodze czeka wiele niebezpieczeństw.

Ucieczka na Atenę – film wojenny, premiera 1 kwietnia godz. 17:25, powt. 15 kwietnia godz. 15:15 i 27 kwietnia godz. 20:00

Ucieczka na AtenęUcieczka na Atenę Fot. JACK WIENER AND DAVID NIVEN JR.

Telly Savalas i Roger Moore w przygodowym filmie wojennym. Jedna z greckich wysp, koniec II wojny światowej. Miejscowy ruch oporu ma za zadanie uwolnić alianckich żołnierzy.

Co do sekundy – film sensacyjny, premiera 1 kwietnia godz. 20:00, powt. 10 kwietnia godz. 22:15

Seconds to spareSeconds to spare Fot. MATT CARROLL

Terroryści przejmują pociąg przewożący gaz bojowy. Śmiertelnie niebezpieczny ładunek może zniszczyć całe Sydney. Przestępcom może się przeciwstawić tylko jeden z pasażerów, tajemniczy Paul Blake, były agent wywiadu, który ma do wyrównania stare porachunki. Zaczyna się wyścig z czasem.

Poziom -2 – thriller, premiera 1 kwietnia godz. 22:10, powt. 10 kwietnia godz. 22:15

P2P2 Fot. Materiały prasowe

Uwięziona na podziemnym parkingu kobieta musi walczyć o życie z psychopatycznym mordercą. Szybko okazuje się, że parking to śmiertelna pułapka, z której bardzo trudno będzie się wydostać.

Szminka – film obyczajowy, premiera 2 kwietnia godz. 20:00, powt. 13 kwietnia godz. 22:15 i 29 kwietnia godz. 16:00

LipstickLipstick Fot. Materiały prasowe

Inspirowana prawdziwymi wydarzeniami opowieść o młodej kobiecie, która podjęła walkę z rakiem piersi. Nawet w najtrudniejszych chwilach towarzyszy jej czerwona szminka, która staje się symbolem jej walki z chorobą.

Goście w Ameryce – komedia, premiera 6 kwietnia godz. 20:00, powt. 9 kwietnia godz. 15:55 i 17 kwietnia godz. 18:05

Goście w AmeryceGoście w Ameryce Fot. Materiały prasowe

Na skutek pomyłki w czasie odprawiania czarów rycerz i jego giermek trafiają do współczesnego Chicago. Amerykańska wersja francuskiej komedii "Goście, goście". W rolach głównych Jean Reno i Christian Clavier.

Port lotniczy – film katastroficzny, premiera 7 kwietnia godz. 20:00, powt. 8 kwietnia godz. 15:20

Port lotniczyPort lotniczy Fot. Materiały prasowe

Gwałtowna burza śnieżna paraliżuje pracę lotniska w USA. Kierownik portu stara się zapanować nad chaosem. Sytuacja staje się dramatyczna, kiedy okazuje się, że w jednym z samolotów jest zamachowiec.

Josephine – komedia, premiera 8 kwietnia godz. 18:05, powt. 21 kwietnia godz. 20:00 i 23 kwietnia godz. 15:55

JosephineJosephine Fot. A BORREL

Obsesja na punkcie swojego wyglądu powoduje, że młoda Josephine nie potrafi być szczęśliwa. Przełomowym momentem jest informacja o zaręczynach jej siostry.

36 – film sensacyjny, premiera 8 kwietnia godz. 22:10, powt. 26 kwietnia godz. 22:05

36 quai des Orfevres36 quai des Orfevres Fot. Materiały prasowe

Dwóch rywalizujących policjantów dostaje zadanie rozpracowania grupy przestępczej. Trzymający w napięciu policyjny dramat z Danielem Auteuilem i Gerardem Depardieu w rolach głównych.

Vatel – film kostiumowy, premiera 9 kwietnia godz. 20:00, powt. 28 kwietnia godz. 22:15

VatelVatel Fot. Materiały prasowe

Uma Thurman i Gerard Depardieu w opowieści o wydarzeniach na dworze Ludwika XIV. Scenografię, która jest tłem dla dworskich intryg i miłostek nagrodzono nominacją do Oscara.

Przeklęte oko proroka – film historyczny, premiera 10 kwietnia godz. 09:05

Przeklęte oko prorokaPrzeklęte oko proroka Fot. Materiały prasowe

Kontynuacja opowieści z filmu „Oko proroka”. Piękny diament został sprzedany, ale nad kozackim rodem Berdyczków i rodziną Bystrych spod Tarnowa nadal wisi klątwa.

Do siedmiu razy sztuka – komedia, premiera 11 kwietnia godz. 21:50, powt. 17 kwietnia godz. 16:05

Do siedmiu razy sztukaDo siedmiu razy sztuka Fot. JUDY CAIRO-SIMPSON

Nakreślony przez umierająca matkę plan bardzo komplikuje życie uczuciowe Amy. Według niego dopiero siódmy chłopak okaże się miłością życia córki i odpowiednim kandydatem na męża.

Morderstwo w Orient Expressie – film kryminalny, premiera 14 kwietnia godz. 20:00, powt. 16 kwietnia godz. 17:05

Morderstwo w Orient ExpressieMorderstwo w Orient Expressie Fot. Materiały prasowe

Detektyw rozwiązuje zagadkę tajemniczego morderstwa w pociągu. Klasyczny kryminał na podstawie powieści Agathy Christie z nagrodzoną Oscarem za drugoplanową rolę Ingrid Bergman.

Harry Angel – thriller, premiera 14 kwietnia, godz. 22:45, powt. 15 kwietnia godz. 00:45

Harry AngelHarry Angel Fot. Materiały prasowe

Prywatny detektyw na zlecenie demonicznego Louisa Cyphre’a rozpoczyna poszukiwania słynnego przed laty wokalisty. W tajemniczych okolicznościach zaczynają ginąć ludzie, których detektyw spotyka.

Nieśmiertelny – film akcji, premiera 15 kwietnia godz. 20:00, powt. 17 kwietnia godz. 22:50

NieśmiertelnyNieśmiertelny Fot. Materiały prasowe

Szkocki góral dowiaduje się, że jest nieśmiertelny. To dla niego dar, ale i przekleństwo. Od 400 lat podróżuje po świecie, tocząc pojedynki, walcząc w bitwach i uczestnicząc w historycznych wydarzeniach.

Hrabia Monte Christo – film kostiumowy, premiera 16 kwietnia godz. 15:20, powt. 29 kwietnia godz. 17:55

Hrabia Monte ChristoHrabia Monte Christo NORMAN ROSEMONT

Niesłusznie oskarżony Edmund Dantes trafia do twierdzy. Po pewnym czasie udaje mu się uciec. Powraca w rodzinne strony, by dokonać zemsty.

Dzień szakala – film sensacyjny, premiera 22 kwietnia godz. 22:30, powt. 24 kwietnia godz. 20:00

Dzień szakalaDzień szakala Fot. Materiały prasowe

Po nieudanym zamachu na życie generała Charles’a de Gaulle’a przywódcy Organizacji Tajnej Armii podejmują decyzję o zatrudnieniu płatnego zabójcy, Szakala. O sprawie dowiaduje się francuski wywiad. Od tej pory rozpoczyna się wyścig z czasem.

Big Lebowski – komedia kryminalna, premiera 23 kwietnia godz. 20:00, powt. 24 kwietnia godz. 23:00

Big LebowskiBig Lebowski Fot. Materiały prasowe

Przyprawiona czarnym humorem historia hippisa według scenariusza braci Coen. W roli głównej Jeff Bridges, który stworzył jedną z najlepszych kreacji w swojej karierze.

Piękny umysł – dramat, premiera 29 kwietnia godz. 20:00

Piękny umysłPiękny umysł Fot. Materiały prasowe

Nagrodzona czterema Oscarami i czterema Złotymi Globami opowieść o geniuszu matematycznym, nobliście Johnie Nashu, i jego walce z chorobą. W roli głównej Russell Crowe.

 • 30 - MAR.
 • 15 minut Jamiego

  15 minut Jamiego

  W odcinku przepisy na kotlety ze słodkimi pomidorami i szparagami oraz zupa grzybowa i orzechowo-jabłkowe tartinki.
 • Ekstremalne odchudzani...

  Ekstremalne odchudzanie S2

  Sally, część 2. Sally prowadziła sportowy tryb życia i nie miała problemów z wagą aż do momentu, kiedy przekroczyła trzydziestkę. Poważne urazy zmusiły ją do zmiany stylu życia. Teraz ma 45 lat i waży 150 kilogramów. Prosi o pomoc Chrisa Powella, który przeprowadzi ją przez program treningowy. W jej domu pojawia się sprzęt do ćwiczeń, zostaje także przygotowana specjalna dieta. Nie brakuje chwil zwątpienia, ale Sally może liczyć na wsparcie bliskich.
 • Mr T i granice głupoty

  Mr T i granice głupoty

  W programie przegląd najbardziej szalonych gagów z całego świata. Program prowadzi Mr T - amerykański wrestler i aktor, znany jako sierżant B.A. Baracus z serialu "Drużyna A". Prezentuje on zwariowane klipy, animacje i rozmowy telefoniczne, w których szokujące, a czasem głupie zachowania ludzi prowadzą do dziwnych wypadków.
 • Spożywczaki i bazary S1

  Spożywczaki i bazary S1

  W każdym odcinku programu zapraszamy tam, gdzie do tej pory nie zaglądała żadna stacja telewizyjna - na zaplecza sklepów i targowisk. Prowadzący, Aleksander Moloczko, obnaża wstydliwe sekrety handlu detalicznego. Przed nim nic się nie ukryje. Sprawdza sklepy, supermarkety i magazyny w rosyjskich miastach i miasteczkach, a my mamy niepowtarzalną okazję przekonać się, jak naprawdę wygląda praca w tych miejscach. Niezmordowany tropiciel, uzbrojony w białą serwetkę, dociera do miejsc dostępnych tylko dla pracowników. Ujawnia mroczne tajemnice - sposób przechowywania produktów, czystość półek i wszystko to, co właściciele chcą ukryć przed klientami.
 • Maluchem przez Afrykę

  Maluchem przez Afrykę

  Arkady nadal jest w Ugandzie. W puszczy Bwindi mieszkają goryle górskie. Arkady wyrusza na poszukiwania tych zwierząt razem z przewodnikiem. Ma okazję podziwiać te piękne ssaki w ich naturalnym środowisku. To dla podróżnika ogromne przeżycie i chwile wzruszenia. Fiedler spotyka grupę Pigmejów, którzy zostali wysiedleni z puszczy. Kolejnym celem malucha jest Rwanda. Po drobnym przeglądzie technicznym samochód bardzo dobrze sobie radzi na drodze. Na granicy Arkady musi wykonać test na obecność wirusa Ebola. Potem jedzie do Kigali i stąd wysyła do Polski kartki z pozdrowieniami. Arkady odwiedza kościół, w którym ponad 20 lat temu dokonano jednego z przerażających aktów ludobójstwa Tutsi. Kolejnym etapem jest Tanzania i nieprzenikniony busz.
 • Dochodowy remont S7

  Dochodowy remont S7

  Mike i Vita są specjalistami w pracy, ale nic nie wiedzą o inwestycjach w nieruchomości. Chcą kupić dom, który będzie im przynosił dochód. Scott doradza im, w jakiej okolicy i jaki dom najlepiej kupić.
 • Autostrada przez piekł...

  Autostrada przez piekło: USA

  Kończąca się zima zwiastuje nadchodzące zmiany. Po kolejnym ryzykownym doświadczeniu Justin postanawia odejść z pracy. Sam ledwo unika śmierci pod kołami samochodu.
 • Ponadczasowe konstrukcje

  Ponadczasowe konstrukcje

  Albert Einstein, Steve Jobs, Thomas Edison - kto nie zna nazwisk tych genialnych ludzi? Okazuje się jednak, że wiele z wybitnych osiągnięć nie byłoby możliwe bez starożytnych dokonań. Przekonajmy się, na czym polegała niesamowity geniusz Archimedesa, Filona, który skonstruował pierwszego robota i Ktesibiosa eksperymentującego z pneumatyką. Choć wydaje się to niemożliwe, to Heron z Aleksandrii skonstruował pierwszy na świecie silnik parowy, a także drzwi automatyczne!
 • Przeżyć tsunami

  Przeżyć tsunami

  W 2011 roku miasteczko w Japonii nawiedziło niszczycielskie tsunami. Przejmujący dokument ukazuje grozę tamtych chwil. Dzięki opowieści świadków możemy poznać przebieg dramatycznych wydarzeń w Kamaishi. 11 marca potężne fale zalały spokojne miasteczko, niosąc śmierć i siejąc spustoszenie. Woda wdarła się w głąb lądu, zabijając ponad tysiąc osób. Dzięki zastosowaniu najnowszych technik realizatorzy starają się odtworzyć procesy, które rządzą tym kataklizmem. To będzie niesamowita podróż do wnętrza szalejącego żywiołu. Dokumentaliści przedstawią historie, które choćby w niewielkim stopniu pozwolą zrozumieć, co czują ludzie, którzy musieli zmierzyć się z tsunami. Zastanowią się również, jak powinniśmy się zachować w obliczu klęski żywiołowej.
 • WideoNews

  WideoNews

  WideoNews to krótki materiał wideo, który w prosty sposób pokazuje ciekawe treści, łącząc tekst z dynamicznymi fragmentami wideo. Idealny do opowiadania ciekawych historii - newsowych, lifestyle'owych i rozrywkowych. Łączy atrakcyjny obraz i zwięzłą, wciągającą narrację.
 • Agenci NCIS: Nowy Orle...

  Agenci NCIS: Nowy Orlean S2

  Agent Pride i Sonja Percy eskortują do Teksasu kluczowego świadka w procesie handlarza bronią. Pojawiają się komplikacje.
 • Pogromca katastrof

  Pogromca katastrof

  Rodzinny dom Harrisów został uszkodzony przez tornado. Chociaż para pragnie zachować budynek, Steve zmuszony jest wyburzyć go. Małe fundusze komplikują pracę i ograniczają pole działania projektanta Kevina. Musi on zastosować niestandardowe rozwiązania. Tymczasem menedżer projektu Roy musi pozyskać darmowe materiały budowlane, by zakończyć budowę.
 • Nogaś poleca

  Nogaś poleca

  Michał Nogaś poleca widzom najciekawsze nowości wydawnicze tygodnia. W cotygodniowym programie publicystyczno-kulturalnym "Nogaś poleca" znany dziennikarz "Gazety Wyborczej" podpowiada, po które pozycje warto sięgnąć, a których lepiej unikać. W każdym odcinku spotyka się również z wybranymi autorami, którzy opowiadają o swoich książkach i ich bohaterach. Gospodarz programu Michał Nogaś przez 16 lat związany był z Programem III Polskiego Radia. Prowadził audycje poświęcone kulturze, a w szczególności książkom, był kierownikiem Redakcji Publicystyki, a także współpracownikiem "Tygodnika Powszechnego". W 2016 r. został dziennikarzem serwisu internetowego "Gazety Wyborczej", dla którego przygotowuje materiały wideo o literaturze.
 • Na linii strzału

  Na linii strzału

  Dwie kobiety muszą uratować wiceprezydenta USA z rąk porywaczy. W jednej z ról Mariel Hemingway. Tropikalną wyspę opanowują rebelianci. Miejsce to jest wyjątkowo niebezpieczne. Tymczasem amerykański rządowy samolot wyrusza w kolejny rejs. Dochodzi do niespodziewanych komplikacji, w wyniku których maszyna rozbija się w miejscu, którym rządzą rebelianci. Zostaje uprowadzony wiceprezydent. Ocalałe z katastrofy agentka Lynn Delaney i sekretarka prasowa Sharon Serano stają przed najważniejszym zadaniem w ich życiu. To od nich bowiem zależy uwolnienie wiceprezydenta i zapewnienie bezpieczeństwa pozostałym rozbitkom.
 • Vanilla Sky

  Vanilla Sky

  Amerykańska wersja głośnego hiszpańskiego filmu. Zemsta zranionej kochanki zamienia w koszmar życie beztroskiego playboya (Tom Cruise). David odziedziczył po ojcu imperium wydawnicze i jest jednym z najbardziej pożądanych nowojorskich kawalerów. Swoje związki traktuje niezobowiązująco, spotyka się z piękną modelką, ale nie ma zamiaru wiązać się na stałe. Wszystko zmienia się w dniu jego urodzin. David poznaje atrakcyjną Sofię i spędza z nią noc. Czuje, że nareszcie spotkał kobietę swojego życia. Jego dotychczasowa kochanka nie może się z tym pogodzić i doprowadza do tragicznego w skutkach wypadku samochodowego - sama ginie, a David ma straszliwie oszpeconą twarz. Od tej pory jego życie zaczyna przypominać najgorszy sen.
 • Pod kopułą S3

  Pod kopułą S3

  Proces zwapnienia kopuły przyspiesza. Mieszkańcy miasta mają zaledwie 24 godziny, zanim zaczną się dusić. Big Jim stara się przekonać Hektora, że zainfekowani ludzie nigdy nie uciekną z miasta.
 • P.I.W.O.

  P.I.W.O.

  W najbliższym odcinku Mikołaj Lizut będzie rozmawiał z aktorami Olgą Bołądź i Wojciechem Pszoniakiem oraz reżyserami Bartoszem Kowalskim i Michałem Szcześniakiem. Jednym z tematów będą nagrody - przed nami m.in. Polskie Nagrody Filmowe Orły 2017. Rozmówcy zastanowią się, jakie profity czerpią artyści z przyznawanych nagród. Porozmawiają również o współczesnym altruizmie w kontekście ogromnego sukcesu WOŚP i zgłoszeniu jego twórcy i dyrygenta, Jurka Owsiaka, do Pokojowej Nagrody Nobla. Jak często angażujemy się w akcje charytatywne? Co nami kieruje? Zaproszeni do udziału w programie goście nawiążą do głośnego raportu Oxfam, który krytykuje pogłębiające się nierówności na świecie. Porozmawiają o udziale sławnych osób w tego typu projektach i ich walce w słusznej sprawie - również jeśli chodzi o problemy związane ze środowiskiem. Tym samym rozmówcy nawiążą do problemu smogu, który jest dla nas coraz bardziej dotkliwy.
 • Everest - przesunąć ho...

  Everest - przesunąć horyzont

  Dokument ukazujący dwumiesięczną wyprawę z 2006 roku na najwyższą górę świata. Brała w niej udział Martyna Wojciechowska. Reżyser filmu Dariusz Załuski w ekstremalnych warunkach wykonał zdjęcia, które dokumentują wspaniałe widoki, ale i trudy wspinaczki. To również film o pokonywaniu własnych słabości.
 • Ciao Martina

  Ciao Martina

  Reżyser Dariusz Załuski stara się znaleźć odpowiedź na pytanie, czy miłość do gór można połączyć z życiem rodzinnym. Na przełomie 2003 i 2004 roku grupa himalaistów podjęła próbę zdobycia ośmiotysięcznika Sziszapangma. W ekipie Polaków był również Włoch Simone Moro. Po każdym zejściu do bazy telefonował do swojej córeczki Martiny. Reżyser Dariusz Załuski ukazuje niezwykły portret człowieka, który pasję do gór stara się godzić z życiem rodzinnym. Podejmujący ryzyko sportowiec to jednocześnie czuły i troskliwy ojciec, który tęskni za 5-letnia Martiną. Opowiada on przed kamerą, jak udaje mu się połączyć te dwie miłości.
 • WideoNews

  WideoNews

  WideoNews to krótki materiał wideo, który w prosty sposób pokazuje ciekawe treści, łącząc tekst z dynamicznymi fragmentami wideo. Idealny do opowiadania ciekawych historii - newsowych, lifestyle'owych i rozrywkowych. Łączy atrakcyjny obraz i zwięzłą, wciągającą narrację.
 • Wędkarstwo nasze hobby

  Wędkarstwo nasze hobby

  Program dla miłośników spędzania czasu nad wodą z wędką w ręku. Realizatorzy zrywają ze stereotypem nudnego zajęcia. Pokazują ciekawe miejsca połowów, nowoczesny sprzęt i ludzi, dla których wędkowanie to prawdziwa pasja.
 • Wędkarstwo nasze hobby

  Wędkarstwo nasze hobby

  Program dla miłośników spędzania czasu nad wodą z wędką w ręku. Realizatorzy zrywają ze stereotypem nudnego zajęcia. Pokazują ciekawe miejsca połowów, nowoczesny sprzęt i ludzi, dla których wędkowanie to prawdziwa pasja.
 • Wędkarstwo nasze hobby

  Wędkarstwo nasze hobby

  Program dla miłośników spędzania czasu nad wodą z wędką w ręku. Realizatorzy zrywają ze stereotypem nudnego zajęcia. Pokazują ciekawe miejsca połowów, nowoczesny sprzęt i ludzi, dla których wędkowanie to prawdziwa pasja.
 • Wędkarstwo nasze hobby

  Wędkarstwo nasze hobby

  Program dla miłośników spędzania czasu nad wodą z wędką w ręku. Realizatorzy zrywają ze stereotypem nudnego zajęcia. Pokazują ciekawe miejsca połowów, nowoczesny sprzęt i ludzi, dla których wędkowanie to prawdziwa pasja.
 • WideoNews

  WideoNews

  WideoNews to krótki materiał wideo, który w prosty sposób pokazuje ciekawe treści, łącząc tekst z dynamicznymi fragmentami wideo. Idealny do opowiadania ciekawych historii - newsowych, lifestyle'owych i rozrywkowych. Łączy atrakcyjny obraz i zwięzłą, wciągającą narrację.
 • Pełny program

Telewizja Metro

To nowy bezpłatny kanał ogólnotematyczny dostępny w ramach naziemnej telewizji cyfrowej (DVB-T) oraz u operatorów kablowych i satelitarnych. Proponujemy światowe kino, interesujące seriale i fascynujące dokumenty. Uniwersalną ofertę stacji uzupełniają programy rozrywkowe, publicystyczne oraz filmy animowane dla dzieci.