Filmy

A A A

Przez cały tydzień zobaczycie u nas cieszące się największą popularnością kryminały, komedie, filmy akcji, obyczajowe i przygodowe, a także cenioną klasykę. Polecamy oscarowe kino, ale nie zapominamy o nieco lżejszych propozycjach dla miłośników dobrej zabawy. W weekend już od południa zapraszamy przed ekrany na seans filmowy dla całej rodziny, a wieczór kończymy oczywiście dobrym filmem.

A oto kilka naszych propozycji na najbliższy czas, które na pewno warto zobaczyć!

Romeo i Julia - melodramat - premiera: 13 stycznia godz. 20:00, powtórka: 14 stycznia godz. 17:20

Romeo i JuliaRomeo i Julia Fot. Materiały prasowe

Współczesne ujęcie historii kochanków z Werony. Zachowany w oryginale język Szekspira kontrastuje z nowoczesnym tłem wydarzeń. W rolach głównych Leonardo DiCaprio i Claire Danes.

Ognista burza (Firestorm) - thriller - premiera: 15 stycznia godz. 20:00, powtórka: 17 stycznia godz. 22:05

Ognista burzaOgnista burza Fot. Materiały prasowe

W lesie wybucha pożar. Strażak Jasse rusza na ratunek ludziom uwięziony przez żywioł. Okazuje się, że pożar został wzniecony umyślnie i ma ułatwić ucieczkę groźnym przestępcom.

Co kryje prawda - thriller - premiera: 12 stycznia godz. 20:00, powtórka: 14 stycznia godz. 22:30

Co kryje prawdaCo kryje prawda Fot. Materiały prasowe

Norman i Claire przeprowadzają się do posiadłości nad jeziorem. Kobieta zaczyna wierzyć, że dom jest nawiedzony. Mąż uznaje jej widzenia za halucynacje.

Siła strachu - thriller - 20 stycznia godz. 20:00, powtórka: 22 stycznia godz. 22:10

Siła strachuSiła strachu Fot. Materiały prasowe

Po śmierci matki 9-letnia Emily przeprowadza się z ojcem do małego miasteczka. Dziewczynka zaprzyjaźnia się z Charliem, który według taty jest tworem wyobraźni. Czy aby na pewno?

Książę Egiptu - animowany - premiera: 6 stycznia godz. 11:00, powtórki: 21 stycznia godz. 16:00, 22 stycznia godz. 20:00

Książę EgiptuKsiążę Egiptu Fot. Materiały prasowe

Starożytny Egipt. Podczas rzezi żydowskich dzieci królowa przygarnia niemowlaka. Nadaje mu imię Mojżesz. Chłopiec dorasta w rodzinie Faraona, powoli odkrywając swoje powołanie.

Pociąg do Darjeeling - przygodowy - premiera: 26 stycznia godz. 20:00, powtórka: 28 stycznia godz. 22:15

Pociąg do DarjeelingPociąg do Darjeeling Fot. Materiały prasowe

Emocjonująca rodzinna historia ukazana w filmie drogi. Trzech skłóconych ze sobą braci postanawia wyruszyć w podróż po Indiach. Czy w ten sposób uda im się odbudować rodzinne więzi?

Lęk wysokości - komedia - premiera: 28 stycznia godz. 18:00, powtórka: 29 stycznia godz. 20:00

Lęk wysokościLęk wysokości Fot. Materiały prasowe

Cierpiący na lęk wysokości administrator szpitala psychiatrycznego odkrywa, że jego poprzednik został zamordowany. By poznać prawdę, musi zmierzyć się ze swoim największym lękiem.

Saga rodu Dollangangerów: od 16 stycznia we wtorki o godz. 20:00

 

Kwiaty na poddaszu - 16 stycznia godz. 20:00

Kwiaty na poddaszuKwiaty na poddaszu Fot. James Dittiger

Stany Zjednoczone, lata 50. ubiegłego wieku. Gdy mąż Corrine ginie w wypadku, kobieta wraz z czworgiem dzieci zostaje bez środków do życia. Wraca do rodzinnej posiadłości, ale pod warunkiem, że ukryje swoje dzieci...

Płatki na wietrze - 23 stycznia godz. 20:00

Płatki na wietrzePłatki na wietrze Fot. Materiały prasowe

Rzecz dzieje się 10 lat po ucieczce czworga rodzeństwa ze strychu w posiadłości Foxworth Hall, gdzie przetrzymywała je bezwzględna nestorka rodu Dollangangerów. Cathy powraca do rodzinnego domu, by zemścić się na rodzinie.

A jeśli ciernie - 30 stycznia godz. 20:00

A jeśli ciernieA jeśli ciernie Fot. Materiały prasowe

Matka więzionego w dzieciństwie na strychu rodzeństwa, Corrine, wychodzi ze szpitala psychiatrycznego. Kobieta pragnie za wszelką cenę odbudować relacje z rodziną i odzyskać wpływ na swoje dzieci.

Telewizja Metro

To nowy bezpłatny kanał ogólnotematyczny dostępny w ramach naziemnej telewizji cyfrowej (DVB-T) oraz u operatorów kablowych i satelitarnych. Proponujemy światowe kino, interesujące seriale i fascynujące dokumenty. Uniwersalną ofertę stacji uzupełniają programy rozrywkowe, publicystyczne oraz filmy animowane dla dzieci. Telewizja METRO jest produkowana przez Green Content, spółkę z grupy Discovery Networks.