Filmy

A A A

Przez cały tydzień zobaczycie u nas cieszące się największą popularnością kryminały, komedie, filmy akcji, obyczajowe i przygodowe, a także cenioną klasykę. Polecamy oscarowe kino, ale nie zapominamy o nieco lżejszych propozycjach dla miłośników dobrej zabawy. W weekend już od południa zapraszamy przed ekrany na seans filmowy dla całej rodziny, a wieczór kończymy oczywiście dobrym filmem.

A oto kilka naszych propozycji na najbliższy czas, które na pewno warto zobaczyć!

Michael Clayton - thriller, premiera 2 września godz. 20:00, powtórka: 15 września godz. 21:45; 28 września godz. 20:00

Michael ClaytonMichael Clayton Fot. Materiały prasowe

George Clooney jako nowojorski prawnik do zadań specjalnych, który musi przejąć sprawę firmy produkującej chemikalia. Jego zadanie polega na uwolnieniu bezwzględnego koncernu od zarzutów niszczenia środowiska.

Spokojnie, to tylko awaria - komedia, premiera 9 września godz. 20:00, powtórka: 17 września godz. 18:00; 26 września godz. 20:00

Spokojnie, to tylko awariaSpokojnie, to tylko awaria Fot. Materiały prasowe

Doskonała parodia lotniczych filmów katastroficznych i kontynuacja komedii "Czy leci z nami pilot?". Były wojskowy pilot Ted Striker (Robert Hays) raz jeszcze musi ocalić siebie i swoich pasażerów przed niechybną śmiercią - tym razem w kosmosie.

Eagle Eye – thriller, 13 września godz. 22:00

Eagle eyeEagle eye Photo Credit: Melissa Moseley SM / Melissa Moseley SMPSP

Wiodący przeciętne życie nieznajomi (Shia LaBeouf i Michelle Monaghan) muszą współpracować, gdy z dnia na dzień stają się przestępcami ściganymi przez FBI.

A.I. Sztuczna inteligencja - s.f., 14 września godz. 20:00

A.I. Sztuczna inteligencjaA.I. Sztuczna inteligencja Fot. Materiały prasowe

Nominowana do Oscara, wyreżyserowana przez Stevena Spielberga poruszająca historia o chłopcu-robocie. W rolach głównych Jude Law i Haley Joel Osment.

Uciekający pociąg – thriller, 16 września godz. 22:15; 19 września godz. 20:00

Uciekający pociągUciekający pociąg Fot. Materiały prasowe

Uciekinierzy z więzienia trafiają do pociągu, który okazuje się śmiertelną pułapką. W rolach głównych John Voight, Eric Roberts i Rebecca De Mornay.

Mistrz kierownicy ucieka - komedia, 22 września godz. 20:00, powtórka: 24 września godz. 18:00

Mistrz kierownicy uciekaMistrz kierownicy ucieka Fot. Materiały prasowe

Drobny przemytnik o pseudonimie Bandzior dostaje zlecenie od ekscentrycznego milionera. Wraz z drugim kierowcą w ciągu zaledwie 28 godzin ma przewieźć towar z Teksasu do Atlanty.

Policja – film kryminalny, 24 września godz. 20:00

PolicjaPolicja Fot. Materiały prasowe

Akcja filmu z Kurtem Russellem toczy się na ulicach Los Angeles, a scenariusz napisany przez mistrza kryminału Jamesa Ellroya został zainspirowany prawdziwymi wydarzeniami.

Madagaskar 2 - animowany, 29 września godz. 20:00

Madagaskar 2Madagaskar 2 Fot. Materiały prasowe

Wyrzucone na odległy brzeg Madagaskaru zwierzęta obmyślają plan powrotu do Nowego Jorku. Jednak wszystko idzie źle i rozpuszczone zwierzęta znalazły się oko w oko ze swoimi dzikimi krewniakami, którzy żyją w naturalnych warunkach.

Ósma strona – thriller, 29 września godz. 22:00, powtórka: 30 września godz. 17:30

Ósma stronaÓsma strona Fot. Materiały prasowe

Agent specjalny prowadzi śledztwo w sprawie śmierci swojego przyjaciela. Doskonale obsadzony thriller, w którym grają m.in. Rachel Weisz, Ralph Fiennes, Bill Nighy i Michael Gambon.

Big Lebowski - komedia, 28 września godz. 22:00, powtórka: 30 września godz. 20:00

Big LebowskiBig Lebowski Fot. Materiały prasowe

Przyprawiona czarnym humorem historia hippisa według scenariusza braci Coen. W roli głównej Jeff Bridges, który stworzył jedną z najlepszych kreacji w swojej karierze.

Telewizja Metro

To nowy bezpłatny kanał ogólnotematyczny dostępny w ramach naziemnej telewizji cyfrowej (DVB-T) oraz u operatorów kablowych i satelitarnych. Proponujemy światowe kino, interesujące seriale i fascynujące dokumenty. Uniwersalną ofertę stacji uzupełniają programy rozrywkowe, publicystyczne oraz filmy animowane dla dzieci.