Przemysław Saleta. Najcięższe zadania

A A A
Przemek Saleta Najciezsze wyzwania Wojsko Polskie

Przemek Saleta Najciezsze wyzwania Wojsko Polskie

7 rzeczy, na które spojrzysz inaczej po obejrzeniu programu "Przemysław Saleta. Najcięższe zadania". We wtorki 14:00.

1. Twoja ukochana walizka

Przemek Saleta Najciezsze wyzwania ModlinPrzemek Saleta Najciezsze wyzwania Modlin LEWANDOWSKI DAREK

Ta, którą odprowadzasz wzrokiem za każdym razem, gdy czekasz na lot, a cichy głos w twojej głowie szepcze: „doleci czy nie doleci?”. Razem z Przemkiem Saletą zobaczysz, kto na lotnisku w Modlinie odpowiada za to, byś na miejscu zjawił się szczęśliwie nie tylko ty, ale też twoje klapki, koszule i kosmetyki. A jeśli dodatkowo zastanawiałeś się kiedyś, dlaczego w przestrzeni lotniska nigdy nie widziałeś żadnych ptaków i kto u licha jest w stanie kontrolować ich loty, zobacz. To pytanie również nie pozostanie bez odpowiedzi.

2. Drzewo, na tle którego fotografowaliście się na waszej pierwszej randce

Przemek Saleta Najciezsze wyzwania BieszczadyPrzemek Saleta Najciezsze wyzwania Bieszczady Fot. Materiały prasowe

Pamiętasz ten finezyjny pień, który wyglądał jak dwa splecione ze sobą drzewa, tworząc piękne tło dla Waszych wpatrzonych w siebie oczu? Ten, który uznaliście za wyjątkowy? Właśnie takie drzewa pilarze wybierają do wycinki jako pierwsze. Wizyta w Bieszczadach uświadomi ci, że rozdwojenie pnia nie świadczy o jego atrakcyjności, lecz o negatywnych cechach genetycznych. Czar prysł? Niestety, takie drzewo pozostawione obok zdrowych mogłoby je zdominować - wówczas las byłby oryginalny, ale nie w pełni zdrowy. Dla naszych pięknych Bieszczadów chcemy zdecydowanie lepszego losu.

3. Żołnierzyki twojego syna. Lub syna Twojej przyjaciółki.

Twój syn chce zostać snajperem? Odłóż chusteczki, przynajmniej na chwilę. Po obejrzeniu szkolenia Przemka Salety w Brygadzie Pancernej Wojska Polskiego zrobi jedną z dwóch rzeczy: wyrzuci wszystkie żołnierzyki i do końca życia będzie utrzymywał, że nigdy nie wspominał o wojsku, albo zakocha się w czołgach, armatach, karabinkach, granatach, lornetkach, gąsienicach, sekatorach... i męczarniach, które trzeba przejść, by móc wykonywać tę pracę. To właśnie tu po raz pierwszy w programie coś pokonało Przemka Saletę. Ładowanie amunicji, czyszczenie lufy, naciąganie gąsienicy, a może jeszcze coś innego? Nie ma mowy, nie zdradzimy.

4. Farba do malowania

Przemek Saleta Najciezsze wyzwania Stocznia RemontowaPrzemek Saleta Najciezsze wyzwania Stocznia Remontowa Fot. Materiały prasowe

Ludzie dzielą się na dwie grupy – tych, którzy kochają remonty, i tych, którzy przed malowaniem, przestawianiem i dekorowaniem uciekliby na koniec świata. W Gdańskiej Stoczni „Remontowa”, największej w Polsce, a zarazem jednej z największych na świecie, Przemkowi zlecono nie tylko stawianie rusztowania, spawanie czy operowanie żurawiem nabrzeżnym (te chwile, w których nad głowami pracowników próbujesz przemieścić kilkutonowy kloc i robisz to po raz pierwszy w życiu) - ale też malowanie. I właśnie to malowanie Przemek zapamięta pewnie do końca życia. Przyszło mu się bowiem zmierzyć z kadłubem statku o powierzchni, bagatela, 22 tysięcy metrów kwadratowych. Bułka z masłem?

5. Zachód słońca nad Wisłą

Jeśli mieszkasz lub odwiedzasz Warszawę i jej plaże, to Trasa Siekierkowska nie jest ci obca. Podczas upojnych wieczorów, przy dźwięku hipsterskiej muzyki pewnie nieraz spoglądałeś w stronę kominów elektrociepłowni „Siekierki” - drugiej największej elektrociepłowni w Europie. Wiesz, że gdyby przestała działać, ok. 60% mieszkań w stolicy Polski straciłoby ogrzewanie? Zimą do zaopatrzenia ich w energię zużywa się 8 tysięcy ton węgla na dobę, czyli 130 wagonów. Przygodę Przemka Salety w „Siekierkach” można by, o dziwo, podsumować jednym słowem: czyszczenie, czyszczenie i jeszcze raz czyszczenie.

6. Kosz na śmieci

Jeden kosz, a tyle roboty. Bokser na pewno nie spodziewał się, że zrobienie tego prostego przedmiotu przysporzy mu tyle kłopotów. Na widok Przemka w odlewni metali w Gorlicach przynajmniej kilka razy zapragniesz ruszyć na pomoc z chusteczką i zimnym kompresem. Wszystko przez technikę odlewu piaskowego, która od tysięcy lat ani trochę się nie zmieniła. Nie pomoże fakt, że temperatura w odlewni w najchłodniejszym miejscu sięga blisko 50 stopni Celsjusza. Jeśli więc ktoś powie, żeby prawdziwy mężczyzna gotuje wodę na herbatę w ustach, niech jedzie do Gorlic. I zamilknie na zawsze.

7. Zdjęcie... Przemysława Salety

Przemek Saleta Najciezsze wyzwania KutryPrzemek Saleta Najciezsze wyzwania Kutry Fot. Materiały prasowe

Właśnie tak. Sam Przemek Saleta będzie jednym z wielkich zaskoczeń programu. Bo choć jest jednym z najbardziej rozpoznawalnych polskich sportowców i dość znaną osobistością medialną, dla wielu może być nadal nieznanym człowiekiem. Wiemy (a to też nie zawsze), że jest mistrzem świata w kick-boxingu, mistrzem Europy w boksie... i na tym nasza wiedza się kończy. Warto więc zobaczyć, jaki człowiek kryje się za tymi tytułami. Jak okazuje strach, gdy konfrontuje się z niebezpiecznymi wyzwaniami. Jak bardzo ludzki i zwyczajny okazuje się być, gdy robi pewne rzeczy po raz pierwszy.

Telewizja Metro

To nowy bezpłatny kanał ogólnotematyczny dostępny w ramach naziemnej telewizji cyfrowej (DVB-T) oraz u operatorów kablowych i satelitarnych. Proponujemy światowe kino, interesujące seriale i fascynujące dokumenty. Uniwersalną ofertę stacji uzupełniają programy rozrywkowe, publicystyczne oraz filmy animowane dla dzieci. Telewizja METRO jest produkowana przez Green Content, spółkę z grupy Discovery Networks.