Przemysław Saleta. Najcięższe zadania

A A A
Przemek Saleta Najciezsze wyzwania Wojsko Polskie

Przemek Saleta Najciezsze wyzwania Wojsko Polskie

7 rzeczy, na które spojrzysz inaczej po obejrzeniu programu "Przemysław Saleta. Najcięższe zadania". W poniedziałki i wtorki 15:30 oraz w czwartki i piątki 16:30.

1. Twoja ukochana walizka

Przemek Saleta Najciezsze wyzwania ModlinLEWANDOWSKI DAREK

Ta, którą odprowadzasz wzrokiem za każdym razem, gdy czekasz na lot, a cichy głos w twojej głowie szepcze: „doleci czy nie doleci?”. Razem z Przemkiem Saletą zobaczysz, kto na lotnisku w Modlinie odpowiada za to, byś na miejscu zjawił się szczęśliwie nie tylko ty, ale też twoje klapki, koszule i kosmetyki. A jeśli dodatkowo zastanawiałeś się kiedyś, dlaczego w przestrzeni lotniska nigdy nie widziałeś żadnych ptaków i kto u licha jest w stanie kontrolować ich loty, zobacz. To pytanie również nie pozostanie bez odpowiedzi.

2. Drzewo, na tle którego fotografowaliście się na waszej pierwszej randce

Przemek Saleta Najciezsze wyzwania BieszczadyFot. Materiały prasowe

Pamiętasz ten finezyjny pień, który wyglądał jak dwa splecione ze sobą drzewa, tworząc piękne tło dla Waszych wpatrzonych w siebie oczu? Ten, który uznaliście za wyjątkowy? Właśnie takie drzewa pilarze wybierają do wycinki jako pierwsze. Wizyta w Bieszczadach uświadomi ci, że rozdwojenie pnia nie świadczy o jego atrakcyjności, lecz o negatywnych cechach genetycznych. Czar prysł? Niestety, takie drzewo pozostawione obok zdrowych mogłoby je zdominować - wówczas las byłby oryginalny, ale nie w pełni zdrowy. Dla naszych pięknych Bieszczadów chcemy zdecydowanie lepszego losu.

3. Żołnierzyki twojego syna. Lub syna Twojej przyjaciółki.

Twój syn chce zostać snajperem? Odłóż chusteczki, przynajmniej na chwilę. Po obejrzeniu szkolenia Przemka Salety w Brygadzie Pancernej Wojska Polskiego zrobi jedną z dwóch rzeczy: wyrzuci wszystkie żołnierzyki i do końca życia będzie utrzymywał, że nigdy nie wspominał o wojsku, albo zakocha się w czołgach, armatach, karabinkach, granatach, lornetkach, gąsienicach, sekatorach... i męczarniach, które trzeba przejść, by móc wykonywać tę pracę. To właśnie tu po raz pierwszy w programie coś pokonało Przemka Saletę. Ładowanie amunicji, czyszczenie lufy, naciąganie gąsienicy, a może jeszcze coś innego? Nie ma mowy, nie zdradzimy.

4. Farba do malowania

Przemek Saleta Najciezsze wyzwania Stocznia RemontowaFot. Materiały prasowe

Ludzie dzielą się na dwie grupy – tych, którzy kochają remonty, i tych, którzy przed malowaniem, przestawianiem i dekorowaniem uciekliby na koniec świata. W Gdańskiej Stoczni „Remontowa”, największej w Polsce, a zarazem jednej z największych na świecie, Przemkowi zlecono nie tylko stawianie rusztowania, spawanie czy operowanie żurawiem nabrzeżnym (te chwile, w których nad głowami pracowników próbujesz przemieścić kilkutonowy kloc i robisz to po raz pierwszy w życiu) - ale też malowanie. I właśnie to malowanie Przemek zapamięta pewnie do końca życia. Przyszło mu się bowiem zmierzyć z kadłubem statku o powierzchni, bagatela, 22 tysięcy metrów kwadratowych. Bułka z masłem?

5. Zachód słońca nad Wisłą

Jeśli mieszkasz lub odwiedzasz Warszawę i jej plaże, to Trasa Siekierkowska nie jest ci obca. Podczas upojnych wieczorów, przy dźwięku hipsterskiej muzyki pewnie nieraz spoglądałeś w stronę kominów elektrociepłowni „Siekierki” - drugiej największej elektrociepłowni w Europie. Wiesz, że gdyby przestała działać, ok. 60% mieszkań w stolicy Polski straciłoby ogrzewanie? Zimą do zaopatrzenia ich w energię zużywa się 8 tysięcy ton węgla na dobę, czyli 130 wagonów. Przygodę Przemka Salety w „Siekierkach” można by, o dziwo, podsumować jednym słowem: czyszczenie, czyszczenie i jeszcze raz czyszczenie.

6. Kosz na śmieci

Jeden kosz, a tyle roboty. Bokser na pewno nie spodziewał się, że zrobienie tego prostego przedmiotu przysporzy mu tyle kłopotów. Na widok Przemka w odlewni metali w Gorlicach przynajmniej kilka razy zapragniesz ruszyć na pomoc z chusteczką i zimnym kompresem. Wszystko przez technikę odlewu piaskowego, która od tysięcy lat ani trochę się nie zmieniła. Nie pomoże fakt, że temperatura w odlewni w najchłodniejszym miejscu sięga blisko 50 stopni Celsjusza. Jeśli więc ktoś powie, żeby prawdziwy mężczyzna gotuje wodę na herbatę w ustach, niech jedzie do Gorlic. I zamilknie na zawsze.

7. Zdjęcie... Przemysława Salety

Przemek Saleta Najciezsze wyzwania KutryFot. Materiały prasowe

Właśnie tak. Sam Przemek Saleta będzie jednym z wielkich zaskoczeń programu. Bo choć jest jednym z najbardziej rozpoznawalnych polskich sportowców i dość znaną osobistością medialną, dla wielu może być nadal nieznanym człowiekiem. Wiemy (a to też nie zawsze), że jest mistrzem świata w kick-boxingu, mistrzem Europy w boksie... i na tym nasza wiedza się kończy. Warto więc zobaczyć, jaki człowiek kryje się za tymi tytułami. Jak okazuje strach, gdy konfrontuje się z niebezpiecznymi wyzwaniami. Jak bardzo ludzki i zwyczajny okazuje się być, gdy robi pewne rzeczy po raz pierwszy.

 • 23 - LUT.
 • Agenci NCIS: Nowy Orle...

  Agenci NCIS: Nowy Orlean S1

  Agenci zajmują się sprawą śmierci emerytowanego członka Navy SEALs. Wychodzą na jaw nowe okoliczności i sprawa coraz bardziej się komplikuje. Dwayne Pride jedzie do Afganistanu. Tymczasem agentka Brody odkrywa kolejne zaskakujące fakty.
 • Beowulf - Droga do spr...

  Beowulf - Droga do sprawiedliwości

  Ekranizacja poematu heroicznego o walce, która nie zawsze jest dobra i sprawiedliwa. W głównych rolach występują Gerard Butler oraz Stellan Skarsgard. Na prośbę króla Hrothgara skandynawski bohater Beowulf wyrusza w podróż, by zabić nękającego mieszkańców małej wioski trolla Grendela. Gdy wraz z grupą wojowników Beowulf dociera na miejsce, dostrzega, że prawda wcale nie jest taka oczywista. Grendel nie jest postacią z mitów, mordującą niewinnych ludzi. To człowiek, który widział, jak ludzie króla zabili jego ojca. Teraz sam szuka sprawiedliwości za tę zbrodnię. Beowulfem zaczynają targać wątpliwości. Musi przewartościować swoje wybory i zdecydować, czy lojalność w stosunku do Hrothgara jest warta poświęcenia życia. Film powstał w oparciu o jedno z najstarszych dzieł literatury staroangielskiej. Historia, która stała się podstawą scenariusza, jest zaledwie fragmentem poematu opisującego dzieje Skandynawii VI wieku. W tytułową rolę wojownika Beowulfa wcielił się szkocki aktor Gerard Butler, znany z takich filmów jak "300", "Olimp w ogniu", "Brzydka prawda" czy "Rock'N'Rolla". Partneruje mu jeden z wybitniejszych szwedzkich aktorów, zdobywca Srebrnego Niedźwiedzia Stellan Skarsgard.
 • Go fast - Szybcy i bez...

  Go fast - Szybcy i bezwzględni

  Policjant Marek jest zaangażowany w ryzykowną operację, której celem jest rozbicie siatki dilerów narkotykowych. Podczas akcji dochodzi do dramatycznych wydarzeń, w wyniku których ginie partner Marka. Ten wkrótce zostaje przeniesiony do specjalnej, tajnej jednostki policyjnej. Przed nim kolejne bardzo niebezpieczne zadanie - przeniknięcie do gangu przemycającego narkotyki z Hiszpanii do Francji.
 • Pod kopułą S1

  Pod kopułą S1

  Jim ujawnia prawdę o Dalu. Tymczasem kopuła zaczyna się zmieniać. Zostaje także ujawniona tożsamość Monarchy.
 • Kajakiem przez życie

  Kajakiem przez życie

  Opowieść o członkach Akademickiego Klubu Turystyki Kajakowej Bystrze AGH z Krakowa. Z uporem i determinacją realizują swoje cele. Od wielu lat eksplorują oni górskie rzeki, a ich spektakularne wyprawy są znane na całym świecie. Płynęli Amazonką, Colcą, Nilem, Colorado, rzekami Himalajów, Australii i Europy. Ich codzienne życie wypełniają szkolenia, organizacja zawodów i spływów. Dzielą się z innymi swoją pasją i umiejętnościami, przyczyniając się przy tym do rozwoju górskiej turystyki kajakowej w Polsce. Widzowie mają okazje przekonać się, na czym polega fenomen krakowskiego klubu.
 • Everest - przesunąć ho...

  Everest - przesunąć horyzont

  Dokument ukazujący dwumiesięczną wyprawę z 2006 roku na najwyższą górę świata. Brała w niej udział Martyna Wojciechowska. Reżyser filmu Dariusz Załuski w ekstremalnych warunkach wykonał zdjęcia, które dokumentują wspaniałe widoki, ale i trudy wspinaczki. To również film o pokonywaniu własnych słabości.
 • P.I.W.O.

  P.I.W.O.

  W najbliższym odcinku Mikołaj Lizut będzie rozmawiał z aktorami Olgą Bołądź i Wojciechem Pszoniakiem oraz reżyserami Bartoszem Kowalskim i Michałem Szcześniakiem. Jednym z tematów będą nagrody - przed nami m.in. Polskie Nagrody Filmowe Orły 2017. Rozmówcy zastanowią się, jakie profity czerpią artyści z przyznawanych nagród. Porozmawiają również o współczesnym altruizmie w kontekście ogromnego sukcesu WOŚP i zgłoszeniu jego twórcy i dyrygenta, Jurka Owsiaka, do Pokojowej Nagrody Nobla. Jak często angażujemy się w akcje charytatywne? Co nami kieruje? Zaproszeni do udziału w programie goście nawiążą do głośnego raportu Oxfam, który krytykuje pogłębiające się nierówności na świecie. Porozmawiają o udziale sławnych osób w tego typu projektach i ich walce w słusznej sprawie - również jeśli chodzi o problemy związane ze środowiskiem. Tym samym rozmówcy nawiążą do problemu smogu, który jest dla nas coraz bardziej dotkliwy.
 • Wędkarstwo nasze hobby

  Wędkarstwo nasze hobby

  Program dla miłośników spędzania czasu nad wodą z wędką w ręku. Realizatorzy zrywają ze stereotypem nudnego zajęcia. Pokazują ciekawe miejsca połowów, nowoczesny sprzęt i ludzi, dla których wędkowanie to prawdziwa pasja.
 • Wędkarstwo nasze hobby

  Wędkarstwo nasze hobby

  Program dla miłośników spędzania czasu nad wodą z wędką w ręku. Realizatorzy zrywają ze stereotypem nudnego zajęcia. Pokazują ciekawe miejsca połowów, nowoczesny sprzęt i ludzi, dla których wędkowanie to prawdziwa pasja.
 • Wędkarstwo nasze hobby

  Wędkarstwo nasze hobby

  Program dla miłośników spędzania czasu nad wodą z wędką w ręku. Realizatorzy zrywają ze stereotypem nudnego zajęcia. Pokazują ciekawe miejsca połowów, nowoczesny sprzęt i ludzi, dla których wędkowanie to prawdziwa pasja.
 • Wędkarstwo nasze hobby

  Wędkarstwo nasze hobby

  Program dla miłośników spędzania czasu nad wodą z wędką w ręku. Realizatorzy zrywają ze stereotypem nudnego zajęcia. Pokazują ciekawe miejsca połowów, nowoczesny sprzęt i ludzi, dla których wędkowanie to prawdziwa pasja.
 • WideoNews

  WideoNews

  WideoNews to krótki materiał wideo, który w prosty sposób pokazuje ciekawe treści, łącząc tekst z dynamicznymi fragmentami wideo. Idealny do opowiadania ciekawych historii - newsowych, lifestyle'owych i rozrywkowych. Łączy atrakcyjny obraz i zwięzłą, wciągającą narrację.
 • Złote przeboje na dzie...

  Złote przeboje na dzień dobry

  Telewizja METRO i Radio Złote Przeboje witają widzów porcją energetycznej muzyki na dobry początek. Prowadzący, Jerzy Elvis Telesiński i Jarosław Budnik, na zmianę będą dbać o to, aby każdy poranek upływał w miłym nastroju i pozytywnie nastrajał na cały dzień. W programie nie zabraknie sprawdzonych polskich i zagranicznych hitów muzycznych lat 80. oraz nowości. To wszystko z ciekawym komentarzem o historii danego utworu, anegdot dotyczących artystów i ciekawostek na temat produkcji teledysku.
 • Bolek i Lolek: Bajki B...

  Bolek i Lolek: Bajki Bolka i Lolka

  Spotkanie z bohaterami jednej z najbardziej popularnych polskich animacji. Przyjaciele Bolek i Lolek wcielają się w postaci z lektur lub filmów i odgrywają zabawne scenki. Najmłodsi widzowie zobaczą ich w rolach kowbojów, rycerzy, tropicieli, poławiaczy skarbów i pogromców zwierząt. Chłopcy przeżywają razem kolejne przygody, a każda z nich ma również walor edukacyjny.
 • Bolek i Lolek: Bolek i...

  Bolek i Lolek: Bolek i Lolek w Europie

  Spotkanie z bohaterami jednej z najbardziej popularnych polskich animacji. Przyjaciele Bolek i Lolek wcielają się w postaci z lektur lub filmów i odgrywają zabawne scenki. Najmłodsi widzowie zobaczą ich w rolach kowbojów, rycerzy, tropicieli, poławiaczy skarbów i pogromców zwierząt. Chłopcy przeżywają razem kolejne przygody, a każda z nich ma również walor edukacyjny.
 • Bolek i Lolek: Zabawy ...

  Bolek i Lolek: Zabawy Bolka i Lolka

  Spotkanie z bohaterami jednej z najbardziej popularnych polskich animacji. Przyjaciele Bolek i Lolek wcielają się w postaci z lektur lub filmów i odgrywają zabawne scenki. Najmłodsi widzowie zobaczą ich w rolach kowbojów, rycerzy, tropicieli, poławiaczy skarbów i pogromców zwierząt. Chłopcy przeżywają razem kolejne przygody, a każda z nich ma również walor edukacyjny.
 • Porwanie Baltazara Gąbki

  Porwanie Baltazara Gąbki

  Profesor Baltazar Gąbka wyrusza do Krainy Deszczowców, aby przeprowadzić swoje kolejne badania. Jego przedłużająca się nieobecność zaczyna niepokoić księcia Kraka. Rozkazuje on zorganizować ekspedycję, która ma odnaleźć i sprowadzić naukowca. Misji podejmują się Smok Wawelski i kucharz Bartłomiej Bartolini herbu Zielona Pietruszka. Ich tropem podąża Szpieg z Krainy Deszczowców, Don Pedro.
 • WideoNews

  WideoNews

  WideoNews to krótki materiał wideo, który w prosty sposób pokazuje ciekawe treści, łącząc tekst z dynamicznymi fragmentami wideo. Idealny do opowiadania ciekawych historii - newsowych, lifestyle'owych i rozrywkowych. Łączy atrakcyjny obraz i zwięzłą, wciągającą narrację.
 • Tryumf pana Kleksa

  Tryumf pana Kleksa

  Bohaterowie powieści Jana Brzechwy po raz kolejny przeżywają niesamowite przygody. W filmie animacja przeplata się z grą aktorską, a głosu profesorowi Ambrożemu Kleksowi użycza odtwórca tej postaci w "Akademii pana Kleksa" Piotr Fronczewski. Rysownik komiksów Tomek Miłkowski ma kłopoty w pracy i szef stawia mu ultimatum - w dwa dni ma stworzyć interesujące ilustracje. Inspiracją dla Tomka staje się książka Jana Brzechwy o przygodach pana Kleksa, które postanawia zilustrować w formie komiksu. Niebawem w jego mieszkaniu mają miejsce dziwne zdarzenia, a rozpoczęta przez rysownika opowieść zaczyna żyć swoim własnym życiem, wciągając realistycznych bohaterów w wir wydarzeń animowanych. Pan Kleks i jego uczeń Adaś Niezgódka odkrywają tajemnice laboratorium Alojzego Bąbla na wyspie Multiflora. Na profesora Kleksa czyha tam wielkie niebezpieczeństwo, któremu będzie musiał stawić czoła.
 • Ekstremalne odchudzani...

  Ekstremalne odchudzanie S3

  Mehrbod, część 1. Producent muzyczny i DJ, Mehrbod, przeżył piekło wojny w dzieciństwie. Został nauczony, że jedzenie jest rzadkością i trzeba jeść, gdy tylko jest dostępne. Teraz waży prawie 200 kilogramów i potrzebuje fachowej pomocy. Okazuje się, ze próbował samodzielnie walczyć z nadwagą, niestety nie udało mu się to. Chris przygotowuje plan treningów i Mehrbod rozpoczyna ciężką pracę.
 • 15 minut Jamiego

  15 minut Jamiego

  Jamie przygotuje tuńczyka z ryżem oraz z ricottą, sosem pomidorowym i sałatką z cykorii.
 • 15 minut Jamiego

  15 minut Jamiego

  W programie przepisy na pikantnego kurczaka z bekonem, szparagami i szpinakiem oraz wrapy z falafelem, grillowanymi warzywami i salsą.
 • Spożywczaki i bazary S1

  Spożywczaki i bazary S1

  W każdym odcinku programu zapraszamy tam, gdzie do tej pory nie zaglądała żadna stacja telewizyjna - na zaplecza sklepów i targowisk. Prowadzący, Aleksander Moloczko, obnaża wstydliwe sekrety handlu detalicznego. Przed nim nic się nie ukryje. Sprawdza sklepy, supermarkety i magazyny w rosyjskich miastach i miasteczkach, a my mamy niepowtarzalną okazję przekonać się, jak naprawdę wygląda praca w tych miejscach. Niezmordowany tropiciel, uzbrojony w białą serwetkę, dociera do miejsc dostępnych tylko dla pracowników. Ujawnia mroczne tajemnice - sposób przechowywania produktów, czystość półek i wszystko to, co właściciele chcą ukryć przed klientami.
 • Wyspa

  Wyspa

  Palau to idealne miejsce na urlop - biały piasek, turkusowa woda i egzotyczna przyroda. Bohaterowie show tylko przez chwilę poczuli się na wyspie jak w raju. Nim się obejrzą, będą musieli zmierzyć się z ekstremalnymi zadaniami i stanąć do gry o nagrodę główną. Mistrz świata w boksie, piosenkarze, rosyjscy aktorzy i celebryci trafiają na wyspę, na której czeka na nich mnóstwo wyzwań. Pozornie to piękne miejsce, jednak dżungla, która otacza zawodników kryje wiele niespodzianek. Wchodząc w jej głąb można znaleźć szkielety samolotów wojskowych z czasów II wojny światowej. W czasie odpływu woda odsłania wraki zatopionych statków. Uczestnicy show nie spodziewają się, że będą musieli walczyć o przetrwanie i prawo do dalszego pobytu na wyspie. W Palau nie ma znaczenia, czy jesteś sławny czy nie lub ilu fanów obserwuje cię na Facebooku. Jedyna rzecz, która się liczy to wola walki i chęć wygrania programu. Tylko jeden z uczestników zgarnie nagrodę główną, czyli 15 milionów rubli.
 • Ekstremalne odchudzani...

  Ekstremalne odchudzanie S3

  Mehrbod, część 2. Producent muzyczny i DJ, Mehrbod, przeżył piekło wojny w dzieciństwie. Został nauczony, że jedzenie jest rzadkością i trzeba jeść, gdy tylko jest dostępne. Teraz waży prawie 200 kilogramów i potrzebuje fachowej pomocy. Okazuje się, ze próbował samodzielnie walczyć z nadwagą, niestety nie udało mu się to. Chris przygotowuje plan treningów i Mehrbod rozpoczyna ciężką pracę.
 • Pełny program

Telewizja Metro

To nowy bezpłatny kanał ogólnotematyczny dostępny w ramach naziemnej telewizji cyfrowej (DVB-T) oraz u operatorów kablowych i satelitarnych. Proponujemy światowe kino, interesujące seriale i fascynujące dokumenty. Uniwersalną ofertę stacji uzupełniają programy rozrywkowe, publicystyczne oraz filmy animowane dla dzieci.