Przemysław Saleta. Najcięższe zadania

A A A
Przemek Saleta Najciezsze wyzwania Wojsko Polskie

Przemek Saleta Najciezsze wyzwania Wojsko Polskie

7 rzeczy, na które spojrzysz inaczej po obejrzeniu programu "Przemysław Saleta. Najcięższe zadania". W poniedziałki i wtorki 15:30 oraz w czwartki i piątki 16:30.

1. Twoja ukochana walizka

Przemek Saleta Najciezsze wyzwania ModlinPrzemek Saleta Najciezsze wyzwania Modlin LEWANDOWSKI DAREK

Ta, którą odprowadzasz wzrokiem za każdym razem, gdy czekasz na lot, a cichy głos w twojej głowie szepcze: „doleci czy nie doleci?”. Razem z Przemkiem Saletą zobaczysz, kto na lotnisku w Modlinie odpowiada za to, byś na miejscu zjawił się szczęśliwie nie tylko ty, ale też twoje klapki, koszule i kosmetyki. A jeśli dodatkowo zastanawiałeś się kiedyś, dlaczego w przestrzeni lotniska nigdy nie widziałeś żadnych ptaków i kto u licha jest w stanie kontrolować ich loty, zobacz. To pytanie również nie pozostanie bez odpowiedzi.

2. Drzewo, na tle którego fotografowaliście się na waszej pierwszej randce

Przemek Saleta Najciezsze wyzwania BieszczadyPrzemek Saleta Najciezsze wyzwania Bieszczady Fot. Materiały prasowe

Pamiętasz ten finezyjny pień, który wyglądał jak dwa splecione ze sobą drzewa, tworząc piękne tło dla Waszych wpatrzonych w siebie oczu? Ten, który uznaliście za wyjątkowy? Właśnie takie drzewa pilarze wybierają do wycinki jako pierwsze. Wizyta w Bieszczadach uświadomi ci, że rozdwojenie pnia nie świadczy o jego atrakcyjności, lecz o negatywnych cechach genetycznych. Czar prysł? Niestety, takie drzewo pozostawione obok zdrowych mogłoby je zdominować - wówczas las byłby oryginalny, ale nie w pełni zdrowy. Dla naszych pięknych Bieszczadów chcemy zdecydowanie lepszego losu.

3. Żołnierzyki twojego syna. Lub syna Twojej przyjaciółki.

Twój syn chce zostać snajperem? Odłóż chusteczki, przynajmniej na chwilę. Po obejrzeniu szkolenia Przemka Salety w Brygadzie Pancernej Wojska Polskiego zrobi jedną z dwóch rzeczy: wyrzuci wszystkie żołnierzyki i do końca życia będzie utrzymywał, że nigdy nie wspominał o wojsku, albo zakocha się w czołgach, armatach, karabinkach, granatach, lornetkach, gąsienicach, sekatorach... i męczarniach, które trzeba przejść, by móc wykonywać tę pracę. To właśnie tu po raz pierwszy w programie coś pokonało Przemka Saletę. Ładowanie amunicji, czyszczenie lufy, naciąganie gąsienicy, a może jeszcze coś innego? Nie ma mowy, nie zdradzimy.

4. Farba do malowania

Przemek Saleta Najciezsze wyzwania Stocznia RemontowaPrzemek Saleta Najciezsze wyzwania Stocznia Remontowa Fot. Materiały prasowe

Ludzie dzielą się na dwie grupy – tych, którzy kochają remonty, i tych, którzy przed malowaniem, przestawianiem i dekorowaniem uciekliby na koniec świata. W Gdańskiej Stoczni „Remontowa”, największej w Polsce, a zarazem jednej z największych na świecie, Przemkowi zlecono nie tylko stawianie rusztowania, spawanie czy operowanie żurawiem nabrzeżnym (te chwile, w których nad głowami pracowników próbujesz przemieścić kilkutonowy kloc i robisz to po raz pierwszy w życiu) - ale też malowanie. I właśnie to malowanie Przemek zapamięta pewnie do końca życia. Przyszło mu się bowiem zmierzyć z kadłubem statku o powierzchni, bagatela, 22 tysięcy metrów kwadratowych. Bułka z masłem?

5. Zachód słońca nad Wisłą

Jeśli mieszkasz lub odwiedzasz Warszawę i jej plaże, to Trasa Siekierkowska nie jest ci obca. Podczas upojnych wieczorów, przy dźwięku hipsterskiej muzyki pewnie nieraz spoglądałeś w stronę kominów elektrociepłowni „Siekierki” - drugiej największej elektrociepłowni w Europie. Wiesz, że gdyby przestała działać, ok. 60% mieszkań w stolicy Polski straciłoby ogrzewanie? Zimą do zaopatrzenia ich w energię zużywa się 8 tysięcy ton węgla na dobę, czyli 130 wagonów. Przygodę Przemka Salety w „Siekierkach” można by, o dziwo, podsumować jednym słowem: czyszczenie, czyszczenie i jeszcze raz czyszczenie.

6. Kosz na śmieci

Jeden kosz, a tyle roboty. Bokser na pewno nie spodziewał się, że zrobienie tego prostego przedmiotu przysporzy mu tyle kłopotów. Na widok Przemka w odlewni metali w Gorlicach przynajmniej kilka razy zapragniesz ruszyć na pomoc z chusteczką i zimnym kompresem. Wszystko przez technikę odlewu piaskowego, która od tysięcy lat ani trochę się nie zmieniła. Nie pomoże fakt, że temperatura w odlewni w najchłodniejszym miejscu sięga blisko 50 stopni Celsjusza. Jeśli więc ktoś powie, żeby prawdziwy mężczyzna gotuje wodę na herbatę w ustach, niech jedzie do Gorlic. I zamilknie na zawsze.

7. Zdjęcie... Przemysława Salety

Przemek Saleta Najciezsze wyzwania KutryPrzemek Saleta Najciezsze wyzwania Kutry Fot. Materiały prasowe

Właśnie tak. Sam Przemek Saleta będzie jednym z wielkich zaskoczeń programu. Bo choć jest jednym z najbardziej rozpoznawalnych polskich sportowców i dość znaną osobistością medialną, dla wielu może być nadal nieznanym człowiekiem. Wiemy (a to też nie zawsze), że jest mistrzem świata w kick-boxingu, mistrzem Europy w boksie... i na tym nasza wiedza się kończy. Warto więc zobaczyć, jaki człowiek kryje się za tymi tytułami. Jak okazuje strach, gdy konfrontuje się z niebezpiecznymi wyzwaniami. Jak bardzo ludzki i zwyczajny okazuje się być, gdy robi pewne rzeczy po raz pierwszy.

 • 30 - MAR.
 • 15 minut Jamiego

  15 minut Jamiego

  W odcinku przepisy na kotlety ze słodkimi pomidorami i szparagami oraz zupa grzybowa i orzechowo-jabłkowe tartinki.
 • Ekstremalne odchudzani...

  Ekstremalne odchudzanie S2

  Sally, część 2. Sally prowadziła sportowy tryb życia i nie miała problemów z wagą aż do momentu, kiedy przekroczyła trzydziestkę. Poważne urazy zmusiły ją do zmiany stylu życia. Teraz ma 45 lat i waży 150 kilogramów. Prosi o pomoc Chrisa Powella, który przeprowadzi ją przez program treningowy. W jej domu pojawia się sprzęt do ćwiczeń, zostaje także przygotowana specjalna dieta. Nie brakuje chwil zwątpienia, ale Sally może liczyć na wsparcie bliskich.
 • Mr T i granice głupoty

  Mr T i granice głupoty

  W programie przegląd najbardziej szalonych gagów z całego świata. Program prowadzi Mr T - amerykański wrestler i aktor, znany jako sierżant B.A. Baracus z serialu "Drużyna A". Prezentuje on zwariowane klipy, animacje i rozmowy telefoniczne, w których szokujące, a czasem głupie zachowania ludzi prowadzą do dziwnych wypadków.
 • Spożywczaki i bazary S1

  Spożywczaki i bazary S1

  W każdym odcinku programu zapraszamy tam, gdzie do tej pory nie zaglądała żadna stacja telewizyjna - na zaplecza sklepów i targowisk. Prowadzący, Aleksander Moloczko, obnaża wstydliwe sekrety handlu detalicznego. Przed nim nic się nie ukryje. Sprawdza sklepy, supermarkety i magazyny w rosyjskich miastach i miasteczkach, a my mamy niepowtarzalną okazję przekonać się, jak naprawdę wygląda praca w tych miejscach. Niezmordowany tropiciel, uzbrojony w białą serwetkę, dociera do miejsc dostępnych tylko dla pracowników. Ujawnia mroczne tajemnice - sposób przechowywania produktów, czystość półek i wszystko to, co właściciele chcą ukryć przed klientami.
 • Maluchem przez Afrykę

  Maluchem przez Afrykę

  Arkady nadal jest w Ugandzie. W puszczy Bwindi mieszkają goryle górskie. Arkady wyrusza na poszukiwania tych zwierząt razem z przewodnikiem. Ma okazję podziwiać te piękne ssaki w ich naturalnym środowisku. To dla podróżnika ogromne przeżycie i chwile wzruszenia. Fiedler spotyka grupę Pigmejów, którzy zostali wysiedleni z puszczy. Kolejnym celem malucha jest Rwanda. Po drobnym przeglądzie technicznym samochód bardzo dobrze sobie radzi na drodze. Na granicy Arkady musi wykonać test na obecność wirusa Ebola. Potem jedzie do Kigali i stąd wysyła do Polski kartki z pozdrowieniami. Arkady odwiedza kościół, w którym ponad 20 lat temu dokonano jednego z przerażających aktów ludobójstwa Tutsi. Kolejnym etapem jest Tanzania i nieprzenikniony busz.
 • Dochodowy remont S7

  Dochodowy remont S7

  Mike i Vita są specjalistami w pracy, ale nic nie wiedzą o inwestycjach w nieruchomości. Chcą kupić dom, który będzie im przynosił dochód. Scott doradza im, w jakiej okolicy i jaki dom najlepiej kupić.
 • Autostrada przez piekł...

  Autostrada przez piekło: USA

  Kończąca się zima zwiastuje nadchodzące zmiany. Po kolejnym ryzykownym doświadczeniu Justin postanawia odejść z pracy. Sam ledwo unika śmierci pod kołami samochodu.
 • Ponadczasowe konstrukcje

  Ponadczasowe konstrukcje

  Albert Einstein, Steve Jobs, Thomas Edison - kto nie zna nazwisk tych genialnych ludzi? Okazuje się jednak, że wiele z wybitnych osiągnięć nie byłoby możliwe bez starożytnych dokonań. Przekonajmy się, na czym polegała niesamowity geniusz Archimedesa, Filona, który skonstruował pierwszego robota i Ktesibiosa eksperymentującego z pneumatyką. Choć wydaje się to niemożliwe, to Heron z Aleksandrii skonstruował pierwszy na świecie silnik parowy, a także drzwi automatyczne!
 • Przeżyć tsunami

  Przeżyć tsunami

  W 2011 roku miasteczko w Japonii nawiedziło niszczycielskie tsunami. Przejmujący dokument ukazuje grozę tamtych chwil. Dzięki opowieści świadków możemy poznać przebieg dramatycznych wydarzeń w Kamaishi. 11 marca potężne fale zalały spokojne miasteczko, niosąc śmierć i siejąc spustoszenie. Woda wdarła się w głąb lądu, zabijając ponad tysiąc osób. Dzięki zastosowaniu najnowszych technik realizatorzy starają się odtworzyć procesy, które rządzą tym kataklizmem. To będzie niesamowita podróż do wnętrza szalejącego żywiołu. Dokumentaliści przedstawią historie, które choćby w niewielkim stopniu pozwolą zrozumieć, co czują ludzie, którzy musieli zmierzyć się z tsunami. Zastanowią się również, jak powinniśmy się zachować w obliczu klęski żywiołowej.
 • WideoNews

  WideoNews

  WideoNews to krótki materiał wideo, który w prosty sposób pokazuje ciekawe treści, łącząc tekst z dynamicznymi fragmentami wideo. Idealny do opowiadania ciekawych historii - newsowych, lifestyle'owych i rozrywkowych. Łączy atrakcyjny obraz i zwięzłą, wciągającą narrację.
 • Agenci NCIS: Nowy Orle...

  Agenci NCIS: Nowy Orlean S2

  Agent Pride i Sonja Percy eskortują do Teksasu kluczowego świadka w procesie handlarza bronią. Pojawiają się komplikacje.
 • Pogromca katastrof

  Pogromca katastrof

  Rodzinny dom Harrisów został uszkodzony przez tornado. Chociaż para pragnie zachować budynek, Steve zmuszony jest wyburzyć go. Małe fundusze komplikują pracę i ograniczają pole działania projektanta Kevina. Musi on zastosować niestandardowe rozwiązania. Tymczasem menedżer projektu Roy musi pozyskać darmowe materiały budowlane, by zakończyć budowę.
 • Nogaś poleca

  Nogaś poleca

  Michał Nogaś poleca widzom najciekawsze nowości wydawnicze tygodnia. W cotygodniowym programie publicystyczno-kulturalnym "Nogaś poleca" znany dziennikarz "Gazety Wyborczej" podpowiada, po które pozycje warto sięgnąć, a których lepiej unikać. W każdym odcinku spotyka się również z wybranymi autorami, którzy opowiadają o swoich książkach i ich bohaterach. Gospodarz programu Michał Nogaś przez 16 lat związany był z Programem III Polskiego Radia. Prowadził audycje poświęcone kulturze, a w szczególności książkom, był kierownikiem Redakcji Publicystyki, a także współpracownikiem "Tygodnika Powszechnego". W 2016 r. został dziennikarzem serwisu internetowego "Gazety Wyborczej", dla którego przygotowuje materiały wideo o literaturze.
 • Na linii strzału

  Na linii strzału

  Dwie kobiety muszą uratować wiceprezydenta USA z rąk porywaczy. W jednej z ról Mariel Hemingway. Tropikalną wyspę opanowują rebelianci. Miejsce to jest wyjątkowo niebezpieczne. Tymczasem amerykański rządowy samolot wyrusza w kolejny rejs. Dochodzi do niespodziewanych komplikacji, w wyniku których maszyna rozbija się w miejscu, którym rządzą rebelianci. Zostaje uprowadzony wiceprezydent. Ocalałe z katastrofy agentka Lynn Delaney i sekretarka prasowa Sharon Serano stają przed najważniejszym zadaniem w ich życiu. To od nich bowiem zależy uwolnienie wiceprezydenta i zapewnienie bezpieczeństwa pozostałym rozbitkom.
 • Vanilla Sky

  Vanilla Sky

  Amerykańska wersja głośnego hiszpańskiego filmu. Zemsta zranionej kochanki zamienia w koszmar życie beztroskiego playboya (Tom Cruise). David odziedziczył po ojcu imperium wydawnicze i jest jednym z najbardziej pożądanych nowojorskich kawalerów. Swoje związki traktuje niezobowiązująco, spotyka się z piękną modelką, ale nie ma zamiaru wiązać się na stałe. Wszystko zmienia się w dniu jego urodzin. David poznaje atrakcyjną Sofię i spędza z nią noc. Czuje, że nareszcie spotkał kobietę swojego życia. Jego dotychczasowa kochanka nie może się z tym pogodzić i doprowadza do tragicznego w skutkach wypadku samochodowego - sama ginie, a David ma straszliwie oszpeconą twarz. Od tej pory jego życie zaczyna przypominać najgorszy sen.
 • Pod kopułą S3

  Pod kopułą S3

  Proces zwapnienia kopuły przyspiesza. Mieszkańcy miasta mają zaledwie 24 godziny, zanim zaczną się dusić. Big Jim stara się przekonać Hektora, że zainfekowani ludzie nigdy nie uciekną z miasta.
 • P.I.W.O.

  P.I.W.O.

  W najbliższym odcinku Mikołaj Lizut będzie rozmawiał z aktorami Olgą Bołądź i Wojciechem Pszoniakiem oraz reżyserami Bartoszem Kowalskim i Michałem Szcześniakiem. Jednym z tematów będą nagrody - przed nami m.in. Polskie Nagrody Filmowe Orły 2017. Rozmówcy zastanowią się, jakie profity czerpią artyści z przyznawanych nagród. Porozmawiają również o współczesnym altruizmie w kontekście ogromnego sukcesu WOŚP i zgłoszeniu jego twórcy i dyrygenta, Jurka Owsiaka, do Pokojowej Nagrody Nobla. Jak często angażujemy się w akcje charytatywne? Co nami kieruje? Zaproszeni do udziału w programie goście nawiążą do głośnego raportu Oxfam, który krytykuje pogłębiające się nierówności na świecie. Porozmawiają o udziale sławnych osób w tego typu projektach i ich walce w słusznej sprawie - również jeśli chodzi o problemy związane ze środowiskiem. Tym samym rozmówcy nawiążą do problemu smogu, który jest dla nas coraz bardziej dotkliwy.
 • Everest - przesunąć ho...

  Everest - przesunąć horyzont

  Dokument ukazujący dwumiesięczną wyprawę z 2006 roku na najwyższą górę świata. Brała w niej udział Martyna Wojciechowska. Reżyser filmu Dariusz Załuski w ekstremalnych warunkach wykonał zdjęcia, które dokumentują wspaniałe widoki, ale i trudy wspinaczki. To również film o pokonywaniu własnych słabości.
 • Ciao Martina

  Ciao Martina

  Reżyser Dariusz Załuski stara się znaleźć odpowiedź na pytanie, czy miłość do gór można połączyć z życiem rodzinnym. Na przełomie 2003 i 2004 roku grupa himalaistów podjęła próbę zdobycia ośmiotysięcznika Sziszapangma. W ekipie Polaków był również Włoch Simone Moro. Po każdym zejściu do bazy telefonował do swojej córeczki Martiny. Reżyser Dariusz Załuski ukazuje niezwykły portret człowieka, który pasję do gór stara się godzić z życiem rodzinnym. Podejmujący ryzyko sportowiec to jednocześnie czuły i troskliwy ojciec, który tęskni za 5-letnia Martiną. Opowiada on przed kamerą, jak udaje mu się połączyć te dwie miłości.
 • WideoNews

  WideoNews

  WideoNews to krótki materiał wideo, który w prosty sposób pokazuje ciekawe treści, łącząc tekst z dynamicznymi fragmentami wideo. Idealny do opowiadania ciekawych historii - newsowych, lifestyle'owych i rozrywkowych. Łączy atrakcyjny obraz i zwięzłą, wciągającą narrację.
 • Wędkarstwo nasze hobby

  Wędkarstwo nasze hobby

  Program dla miłośników spędzania czasu nad wodą z wędką w ręku. Realizatorzy zrywają ze stereotypem nudnego zajęcia. Pokazują ciekawe miejsca połowów, nowoczesny sprzęt i ludzi, dla których wędkowanie to prawdziwa pasja.
 • Wędkarstwo nasze hobby

  Wędkarstwo nasze hobby

  Program dla miłośników spędzania czasu nad wodą z wędką w ręku. Realizatorzy zrywają ze stereotypem nudnego zajęcia. Pokazują ciekawe miejsca połowów, nowoczesny sprzęt i ludzi, dla których wędkowanie to prawdziwa pasja.
 • Wędkarstwo nasze hobby

  Wędkarstwo nasze hobby

  Program dla miłośników spędzania czasu nad wodą z wędką w ręku. Realizatorzy zrywają ze stereotypem nudnego zajęcia. Pokazują ciekawe miejsca połowów, nowoczesny sprzęt i ludzi, dla których wędkowanie to prawdziwa pasja.
 • Wędkarstwo nasze hobby

  Wędkarstwo nasze hobby

  Program dla miłośników spędzania czasu nad wodą z wędką w ręku. Realizatorzy zrywają ze stereotypem nudnego zajęcia. Pokazują ciekawe miejsca połowów, nowoczesny sprzęt i ludzi, dla których wędkowanie to prawdziwa pasja.
 • WideoNews

  WideoNews

  WideoNews to krótki materiał wideo, który w prosty sposób pokazuje ciekawe treści, łącząc tekst z dynamicznymi fragmentami wideo. Idealny do opowiadania ciekawych historii - newsowych, lifestyle'owych i rozrywkowych. Łączy atrakcyjny obraz i zwięzłą, wciągającą narrację.
 • Pełny program

Telewizja Metro

To nowy bezpłatny kanał ogólnotematyczny dostępny w ramach naziemnej telewizji cyfrowej (DVB-T) oraz u operatorów kablowych i satelitarnych. Proponujemy światowe kino, interesujące seriale i fascynujące dokumenty. Uniwersalną ofertę stacji uzupełniają programy rozrywkowe, publicystyczne oraz filmy animowane dla dzieci.