Pomysł za milion

A A A
Pomysł za milion

Pomysł za milion

Program "Pomysł za milion" w poniedziałki i wtorki 19:15, niedziele godz. 12:00.

To program o ludziach, których niesamowite, przełomowe pomysły doprowadziły do wielkich wynalazków. Ułatwiły nam one codzienne życie, a twórcom przyniosły fortunę. Bohaterowie poszczególnych odcinków odkrywają sekrety swoich sukcesów. Każda historia jest niepowtarzalna - to opowieść o inspiracjach, ludzkich ambicjach, ale również dramatycznych wyborach.

Pomysł za milionPomysł za milion Fot. Materiały prasowe

Rok 2016 okazał się być bardzo inspirujący, otóż właśnie wtedy powstało wiele gadżetów, które z pozoru mogą wydać się niepotrzebne. Ale czy na pewno? Oto 6 najdziwniejszych wynalazków, przeznaczonych do codziennego użytku.

Gadżet do lizania kota

Jeśli całe życie powstrzymywałeś się przed lizaniem swojego kota w obawie przed ustami pełnymi sierści, to Amerykanin Jason O'Mara już nadciąga z pomocą. Zaprojektował Licki, czyli miękką sylikonową szczoteczkę, która przypomina sporych rozmiarów język z wypustkami. Należy przygryźć jej część, by sztuczny język swobodnie zwisał z ust.

Teraz trzeba tylko wybrać odpowiedni moment i okazać czułość czworonogowi. O'Mara zapewnia, że koty traktują ludzi jak inne koty i aby żyć z nimi w dobrych relacjach, należy się czasem przylizać.

 

Pomysł za milionPomysł za milion Fot. Materiały prasowe

Inteligentny materac

Hiszpańska firma produkująca ten nietypowy materac reklamuje się hasłem: "Może twój partner nie jest godny zaufania, ale twój materac już tak". Materac zawiera Lover Detection System, który wykrywa nacisk, jego nasilenie i częstotliwość. Wszystkie te dane raportuje właścicielowi przy pomocy aplikacji na smartfonie. Podobno pomysł narodził się w Hiszpanii, bo tamtejsze pary mają wyjątkowe trudności w dochowaniu wierności. Wydaje się, że to jednak produkt z dużym potencjałem na eksport.

Rower czy samochód?

Kierowcy nie znoszą rowerzystów, a rowerzyści psioczą na kierowców. Sytuacja patowa, a emocje na polskich drogach coraz bardziej buzują. W ich ugaszeniu może pomóc PodRide - wynalazek szwedzkiego inżyniera Mikaela Kjellmana. Skonstruował on rower o wyglądzie samochodu. Ma cztery koła, pedały, wygodne siedzenia, a nawet nieco miejsca na zakupy. Jest na tyle wąski, że zmieści się na drodze rowerowej, ale z profilu bardziej przypomina pełnoprawny samochód. Jeśli pedałowanie zmęczy kierowcę, będzie mógł włączyć elektryczny silnik.

 

Pomysł za milionPomysł za milion Fot. Materiały prasowe

Samozawiązujące się buty

Żyjemy w przyszłości. Przynajmniej w kwestii obuwia. Symbolami kultowego filmu "Powrót do przyszłości" były samozawiązujące się buty i samochód przenoszący w czasie. Na wehikuł czasu z automatyczną skrzynią biegów trzeba jeszcze poczekać, ale firma Nike już kilka miesięcy temu wypuściła na rynek buty, które wiążą się same. Za to cudo trzeba jednak zapłacić 720 dolarów. Producent zapewnia, że buty cieszą dużą popularnością zwłaszcza wśród sportowców i osób niepełnosprawnych.

Karta kredytowa w obrączce

Powstała najdroższa biżuteria świata. Warta jest dokładnie tyle, ile masz na koncie. Brytyjczyk John McLear wyprodukował pierścień z wmontowaną kartą kredytową. Płaci się nią zbliżeniowo, przystawiając biżuterię do terminala. W ofercie są trzy kolory. Na razie jednak brak informacji o opcji zaręczynowej.

 

Pomysł za milionPomysł za milion Fot. Materiały prasowe

Hamak dla głowy

Kto nie zna bólu szyi po przespaniu kilku godzin w samochodzie lub pociągu? Jest jednak ratunek - NodPod. Taki hamak dla głowy. A dosłownie to piankowa podpora pod brodę, którą przy pomocy linek możemy założyć na oparcie fotela. Dzięki temu głowa pozostanie w pionie, unikniemy bólu szyi, a współpasażerowie nie będą się bali, że podczas snu poślinimy im ramię.

Mało? Inne dziwne wynalazki będzie można obejrzeć w serialu dokumentalnych "Pomysł na milion". Wiele z nich ułatwiło one codzienne życie milionom ludzi, a twórcom przyniosły miliony dolarów. Wśród nich m.in. koc z rękawami, robot do czyszczenia grilla czy selfie stick. Pierwszy odcinek w telewizji METRO już 8 stycznia o godz. 11.45.

Telewizja Metro

To nowy bezpłatny kanał ogólnotematyczny dostępny w ramach naziemnej telewizji cyfrowej (DVB-T) oraz u operatorów kablowych i satelitarnych. Proponujemy światowe kino, interesujące seriale i fascynujące dokumenty. Uniwersalną ofertę stacji uzupełniają programy rozrywkowe, publicystyczne oraz filmy animowane dla dzieci. Telewizja METRO jest produkowana przez Green Content, spółkę z grupy Discovery Networks.