Superludzie

A A A
Superludzie

Superludzie

Seria dokumentalna przybliżająca sylwetki ludzi, którzy wzbudzają podziw i zainteresowanie. "Superludzie" w środy 15:55.

Historie ludzi obdarzonych niezwykłymi umiejętnościami lub niecodziennym wzrostem. Widzowie poznają młodych geniuszy w dziedzinie chemii, malarstwa i muzyki. Zobaczą ludzi niewielkiego wzrostu o ogromnej sile charakteru oraz siłaczy, którzy morderczymi treningami wspomagają swój talent. Dokumentaliści towarzyszą im w codziennych czynnościach, na sali treningowej i na scenie.

Superludzie NajmniejszySuperludzie Najmniejszy Fot. Materiały prasowe

Michael od urodzenia cierpi na rzadką chorobę - jego kończyny nie rosną i są bardzo krótkie. Stara się żyć jak wszyscy na tyle, na ile pozwala mu schorzenie. Pracuje i razem z żoną wychowuje siedmioletniego syna. Dokumentaliści towarzyszą mu podczas zakupów. Możemy zaobserwować, że tak pozornie prozaiczne czynności, jak wypłata pieniędzy z bankomatu, tankowanie samochodu czy korzystanie z toalety, mogą być naprawdę trudne.

Poznajemy też He Ping Ping z Mongolii, który ma zaledwie 74 cm wzrostu i waży osiem kilogramów. Został oficjalnie uznany za najmniejszego człowieka na świecie. Kolejnym bohaterem filmu jest Azi Zahed. Jak większość 25-latków lubi ładnie się ubierać, ale ze względu na niski wzrost musi robić zakupy w sklepach z dziecięcymi ubraniami.

Superludzie SilnySuperludzie Silny Fot. Neil Genower

Gemma Taylor w 2006 roku zdobyła tytuł najsilniejszej kobiety w Wielkiej Brytanii. Jej mąż, Bededict, ma rekord świata w dźwiganiu ciężarów. Realizatorzy towarzyszyli im podczas ceremonii ślubnej.

Teraz Gemma jest w siódmym miesiącu ciąży i nadal aktywnie ćwiczy. Jej trening siłowy jest kluczowym elementem przygotowania do urodzenia dziecka. Kobieta wierzy, że dzięki temu i przy zastosowaniu odpowiednich technik psychologicznych poród przebiegnie szybko i w miarę bezboleśnie. Gemma i Benedict będą chcieli dowiedzieć się, czy ich dziecko odziedziczy geny, które pozwolą mu w przyszłości podnosić ciężary.

Superludzie GeniuszSuperludzie Geniusz Fot. Materiały prasowe

13-letnia Akiane Kramarik zaczęła rysować w wieku czterech lat, malować - w wieku 6 lat, pisać wiersze - w wieku siedmiu lat. Rodzina Akiane przekuła jej talent w dochodowy biznes warty miliony dolarów. 54-letni Kim Peek ma fotograficzną pamięć. Jest w stanie przeczytać w ciągu godziny całą książkę i zapamiętuje z niej 98 procent.

Superludzie GeniuszSuperludzie Geniusz Fot. Materiały prasowe

10-letni Ariel Lanyi jest muzycznym geniuszem z Izraela. Rodzice kupili mu pianino, zanim jeszcze się urodził. Ariel miał zaledwie pięć lat, kiedy zagrał swój pierwszy koncert, a z orkiestrą zagrał w wielu siedmiu lat! Ainan Cawley ma zaledwie 8 lat, a jest już uznanym singapurskim naukowcem. W wieku 7 lat zdał odpowiedni egzamin i rozpoczął naukę chemii na poziomie studiów na uczelni w Singapurze.

Telewizja Metro

To nowy bezpłatny kanał ogólnotematyczny dostępny w ramach naziemnej telewizji cyfrowej (DVB-T) oraz u operatorów kablowych i satelitarnych. Proponujemy światowe kino, interesujące seriale i fascynujące dokumenty. Uniwersalną ofertę stacji uzupełniają programy rozrywkowe, publicystyczne oraz filmy animowane dla dzieci. Telewizja METRO jest produkowana przez Green Content, spółkę z grupy Discovery Networks.