Maluchem przez Afrykę

A A A
Wnuk słynnego pisarza Arkadego Fiedlera, Arkady Paweł, kultowym Fiatem126p
przemierza Afrykę.

Wnuk słynnego pisarza Arkadego Fiedlera, Arkady Paweł, kultowym Fiatem126p przemierza Afrykę.

Przejechać przez Afrykę małym Fiatem to było nie lada wyzwanie. A jednak Arkademu Fiedlerowi się udało. "Maluchem przez Afrykę" w czwartki i piątki 13:40, powtórki w środę 19:25.

Trasa, którą zaplanował, miała ponad 16 tysięcy kilometrów. Arkady przejechał ją w 3,5 miesiąca, a podczas podróży miał okazje sprawdzić wytrzymałość swoją i samochodu.

Maluchem przez Afryke ep8Maluchem przez Afryke ep8 Fot. Materialy prasowe

Arkady Fiedler podróżowanie ma we krwi. W końcu jest wnukiem Arkadego Fiedlera, słynnego polskiego pisarza i reportażysty. Dzieciństwo spędził, bawiąc się w muzeum poświęconym pamięci dziadka w Puszczykowie.

Maluchem przez Afryke ep7Maluchem przez Afryke ep7 Fot. Materialy prasowe

Fiat 126p był jego pierwszym samochodem, dlatego przez sentyment zdecydował, że właśnie nim przejedzie trasę z Egiptu, przez Kenię, Tanzanie, Botswanę, Namibię aż do Przylądka Dobrej Nadziei w RPA. To nietypowe wyzwanie podróżnicze obfitowało w mnóstwo przygód i fascynujących spotkań.

Maluchem przez Afryke odcinek 4Maluchem przez Afryke odcinek 4 Fot. Materiały prasowe

Przejechanie setek kilometrów w czterdziestostopniowym upale, w maleńkim samochodzie bez klimatyzacji nie należy do łatwych. Arkady ani razu nie miał jednak wątpliwości, że warto.

Zobacz jak radzi sobie na morderczej trasie i
pokonuje kolejne trudności. 
Zobacz jak radzi sobie na morderczej trasie i pokonuje kolejne trudności.  Fot. Materialy prasowe

Taka forma poznawania krajów, ludzi i ich zwyczajów to niezapomniane doświadczenie, a nietypowy samochód budzi powszechny podziw i zainteresowanie, co ułatwia nawiązywanie kontaktów w trakcie podróży.

Podróżnik z Polski wzbudza niemałą sensację wśród tubylców.
Podróżnik z Polski wzbudza niemałą sensację wśród tubylców.  Fot. Materialy prasowe

W ślad za maluchem podążała ekipa filmowa, która gotowa była przyjść z pomocą w razie problemów technicznych z autem. Materiał, który podróżnicy przywieźli, pozwolił im na zmontowanie dokumentu pokazującego całą wyprawę.

Maluchem przez Afryke ep10Maluchem przez Afryke ep10 Fot. Materialy prasowe

Telewizja Metro

To nowy bezpłatny kanał ogólnotematyczny dostępny w ramach naziemnej telewizji cyfrowej (DVB-T) oraz u operatorów kablowych i satelitarnych. Proponujemy światowe kino, interesujące seriale i fascynujące dokumenty. Uniwersalną ofertę stacji uzupełniają programy rozrywkowe, publicystyczne oraz filmy animowane dla dzieci. Telewizja METRO jest produkowana przez Green Content, spółkę z grupy Discovery Networks.