Morze złota

18.03.2018 18:46
A A A
Zobacz, jak załogi pogłębiarek szukają złota na dnie lodowatego Morza Beringa. Od poniedziałku do piątku 18:00.

Miasteczko Nome na Alasce każdego lata zapełnia się przyjezdnymi, poszukującymi w okolicy złota. Nie brakuje też ekscentryków, przeczesujących w tym celu dno Morza Beringa.

Morze złotaMorze złota Fot. Dawson Childers

Tutejsi poszukiwacze cennego kruszcu pracują zupełnie inaczej niż ich odpowiednicy w górach. Aby dostać się do złota, korzystają z pogłębiarek wyposażonych w wysięgniki od koparek, którymi próbują dosięgnąć dna.

Morze złotaMorze złota Fot. Todd Stanley

Wykorzystują również pompy ssące, którymi zasysają złotonośny osad z dna morskiego. Musi je obsługiwać nurek, pracujący w lodowatej wodzie.

Morze złotaMorze złota Fot. Cameron Glendenning

Ich praca jest skrajnie niebezpieczna - poszukiwacze złota codziennie ryzykują życiem. I to wszystko bez gwarancji, że uda im się znaleźć złoto. Niektórzy stoją na skraju bankructwa...

Morze złotaMorze złota Fot. Ryan Rude

Telewizja Metro

To nowy bezpłatny kanał ogólnotematyczny dostępny w ramach naziemnej telewizji cyfrowej (DVB-T) oraz u operatorów kablowych i satelitarnych. Proponujemy światowe kino, interesujące seriale i fascynujące dokumenty. Uniwersalną ofertę stacji uzupełniają programy rozrywkowe, publicystyczne oraz filmy animowane dla dzieci. Telewizja METRO jest produkowana przez Green Content, spółkę z grupy Discovery Networks.