Ciekawość

Cykl, w którym znani naukowcy poszukują odpowiedzi na najbardziej nurtujące pytania. Każdy odcinek poświęcony jest innemu zagadnieniu. Oprócz wysokiej klasy naukowców w przygotowanie programu zaangażowały się takie amerykańskie gwiazdy jak: Morgan Freeman, Michelle Rodriguez, Maggie Gyllenhaal czy Morgan Spurlock. Jako gospodarze poszczególnych odcinków wspólnie z widzami będą poszukiwać prawdy o wszechświecie.

2.03, 17:00 Ciekawość: Koniec świata (Curiosity: How Will The World End?)
Naukowcy szukają odpowiedzi na pytanie, czy czeka nas apokalipsa. W oparciu o wyniki najnowszych badań geologicznych próbują określić, kiedy nastąpi hipotetyczny koniec świata.
Ciekawość: Wulkany - bomba zegarowa
9.03, 17:00 Ciekawość: Wulkany - bomba zegarowa (Curiosity: Volcano Time Bomb)
Eksperci zabierają widzów na wyprawę w głąb wulkanu. Z pomocą nowatorskiej grafiki komputerowej wytłumaczą, dlaczego tak trudno jest przewidzieć erupcję.
16.03, 17:00 Ciekawość: Huragan Sandy (Curiosity: Hurricane Sandy. The Storm that Shook America)
Autorzy programu śledzą rozgrywające się wydarzenia godzina po godzinie, począwszy od formowania się huraganu w rejonie wysp karaibskich, aż po zniszczenia, jakich dokonał na wschodnim wybrzeżu USA.
Ciekawość: Czy możemy żyć wiecznie?
23.03, 17:00 Ciekawość: Czy możemy żyć wiecznie? (Curiosity: Can You Live Forever?)
Adam Savage spróbuje się przekonać, czy człowiek może żyć wiecznie. Z bliska przyjrzy się trans-plantacjom. Wyjaśni takie procesy jak transhumanizm i downloadowanie mózgu.
30.03, 17:00 Ciekawość: Burza słoneczna (Curiosity: Sun Storm)
Zespół naukowców i meteorologów próbuje poznać oraz zrozumieć procesy zachodzące na Słońcu i ich wpływ na życie na Ziemi. Docieka, czy wielki rozbłysk słoneczny może zmienić znany ludziom świat.