Katarzyna Włodkowska (Korki.tv) i Prezes Fundacji Santander Marzena Atkielska w Dzień Dobry TVN

Marzena Atkielska (Fundacja Santander) i Katarzyna Włodkowska (Korki
Katarzyna Włodkowska (Korki.tv) i Prezes Fundacji Santander Marzena Atkielska w DD TVN
W czwartek 7 maja gośćmi Dzień Dobry TVN była nauczycielka j. polskiego, biorąca udział w projekcie Korki.tv, Katarzyna Włodkowska oraz Prezes Fundacji Santander Marzena Atkielska. Zapraszamy do obejrzenia wywiadu!

Prowadzący Dzień Dobry TVN Dorota Wellman i Marcin Prokop zadali pytanie o to, co przyświecało powstawaniu lekcji w Korki.tv:

"Korepetycje maja charakter przekrojowy" - stwierdziła polonistka Katarzyna Włodkowska, a na pytanie o trudności związane z jednostronną komunikacją, jaką jest lekcja telewizyjna odpowiedziała - "Pracuję na emocjach. One są podstawą do przebiegu procesu uczenia. Staramy się w taki sposób przekazać materiał, żeby był on interesujący. Pokazujemy literaturę nie jako martwą literę, ale jako proces bezustannie żywy. Chcemy inspirować do myślenia".

Marzena Atkielska, Prezes Fundacji Santander, mówiła o zaangażowaniu Fundacji: "To dla nas pierwszy duży telewizyjny projekt, ale Korki.tv jak najbardziej wpisywały się w nasze działania statutowe. Młodzi ludzie muszą zdać dwa egzaminy - egzamin dojrzałości, ale również drugi sprawdzian, odnaleźć się w zupełnie innej rzeczywistości niż maturzyści z poprzednich lat".

Lekcje Korki.tv emitowane są od poniedziałku do piątku od 11:30 w Telewizji METRO i bezpłatnie w Player.Tutaj znajdziecie plan lekcji na przyszły tydzień zajęć (11-15.05).

podziel się: