Majowe Nowości w Telewizji Metro: Grindhouse - Death Proof, Planet Terror, Chyłka-Zaginięcie

Majowe Nowości w Telewizji Metro
Majowe Nowości w Telewizji Metro
Najbliższe tygodnie w telewizji Metro upłyną pod znakiem seriali i filmów dla widzów o mocnych nerwach. W ofercie stacji nie zabraknie najsłynniejszych horrorów w historii kina. Widzowie przeniosą się do świata najlepszych produkcji, a serialowi bohaterowie przyprawią ich o dreszczyk emocji. W ofercie Metro pojawi się również nowy serwis informacyjny, "Raport tygodnia", będący podsumowaniem wydarzeń mijających siedmiu dni.

Nowy program informacyjny zadebiutuje na antenie telewizji Metro już w sobotę 15 maja o godz. 14:30. Co tydzień widzowie dowiedzą się, co aktualnie dzieje się w kraju – przegląd informacji poświęcony będzie najciekawszym tematom ze świata nauki i technologii.

Zmiana w nadawaniu serwisu informacyjnego i wzbogacenie oferty o dodatkowe programy i filmy to odpowiedź na potrzeby widzów telewizji Metro, którzy rzadziej niż rok temu śledzą wiadomości, a poszukują prawdziwych historii i propozycji będących bliżej widza. – komentuje Biuro Prasowe TVN Grupa Discovery.

„Grindhouse” to seria filmowa z 2007 roku składająca się z dwóch części: „Death Proof” w reżyserii Quentina Tarantino oraz „Planet Terror” Roberta Rodrigueza. Obydwa filmy - ukłon w stronę kina lat 70. - już w najbliższych dniach będą mogli obejrzeć widzowie telewizji Metro. „Planet Terror” wyemitowane zostanie 10 maja o godz. 23:30, a „Death Proof” tydzień później o godz. 23:15.

W bogatej bibliotece filmów każdy znajdzie coś dla siebie. Wśród innych tytułów, które wzbogacą ofertę stacji znajdą się prawdziwe kinowe hity „Zodiak”, „Tylko strzelaj”, „Niezłomny” czy „Poszukiwacze’.

Z kolei mecenas Chyłka to bohaterka, której nie trzeba nikomu przedstawiać. Serial Łukasza Palkowskiego to ekranizacja prozy Remigiusza Mroza, pisarza, którego twórczość stanowi fenomen literacki ostatnich lat. Autor bestsellerowych kryminałów stworzył postać prawniczki, która swoją inteligencją, uporem i ciętym dowcipem potrafi zwyciężyć w każdym zawodowym pojedynku. To historia prawniczo-kryminalna, która angażuje widzów już od pierwszego odcinka. Teraz przekonają się o tym widzowie telewizji Metro! „Chyłka-Zaginięcie” zadebiutuje na antenie już w niedzielę, 23 maja o godz. 21:10.

Fanom stacji przypadła do gustu także seria o gigantycznych konstrukcjach. Uwielbiany przez publiczność i wielokrotnie nagradzany, brytyjski prezenter Richard Hammond w swoim programie jeszcze nie raz zaskoczy widzów! W tej spektakularnej serii inżynieryjnej twórcy odkrywają tajemnice największych na świecie konstrukcji i maszyn. Jakie sekrety kryją najbardziej rozpoznawalne budowle? Co sprawia, że wytrzymują one niespodziewane zmiany pogody i niebezpieczne zjawiska klimatyczne? I w końcu, kto stoi za najbardziej odważnymi projektami XXI wieku? „Gigantyczne konstrukcje według Hammonda” w każdą niedzielę o godz. 16:00.

Na koniec najbardziej znany kierowca ciężarówki, czyli Dawid Andres i jego kolejna podróż! Polski trucker i podróżnik z wdziękiem łączy przyjemne z pożytecznym - pokonując imponujące odległości w USA, dostarcza towary z jednego końca kontynentu na drugi, a przy okazji zwiedza warte uwagi miejsca i dzieli się wrażeniami z poznawania bogactwa amerykańskiej kultury, historii i przyrody. Dzięki swojej niesamowitej otwartości Dawid spotyka na swojej drodze ciekawych ludzi, których energia życiowa pomaga mu w pracy kierowcy. A ta nie jest łatwa! Blaski i cienie codzienności w trasie poznacie dzięki programowi. Premierowe odcinki „Ciężarówką przez Stany” w każdą niedzielę o godz. 18:00.

podziel się: