METRO RETRO | Zabójcza broń I - III

Zabójcza broń
"Szczęki II" i "Zabójcza broń" w METRO RETRO
Klasyka i gatunkowy wzorzec "buddy cop movie". Film akcji i kinowa perła lat 80. którą można oglądać raz po raz. 11 lipca (sobota) w Metro Retro obejrzycie pierwszą część trylogii "Zabójcza broń". Kolejne 18 i 25 lipca.

Zabójcza broń

Martin Riggs (Mel Gibson) i Roger Murtaugh (Danny Glover) to weterani wojny w Wietnamie. Obydwaj zostają policjantami w Los Angeles. Po śmierci żony, Riggis zaczyna przejawiać skłonności samobójcze. Wtedy zostaje przeniesiony do posterunku, w którym zatrudniony jest Murtaugh. Przełożeni decydują, że Riggs i Murtaugh będą pracować razem. Wkrótce otrzymują pierwsze, z pozoru banalne zadanie. Okazuje się, że przypadkowo wplątani zostają w jedną z najbardziej niebezpiecznych spraw. Od tej chwili Riggs i Murtaugh zdani są tylko na siebie.

Emisja: 11 lipca (sobota) o 22:25.

Zabójcza broń II
Zabójcza broń II

Kontynuacja przygód dwóch policjantów - porywczego Martina Riggsa (Mel Gibson) i jego partnera - spokojnego i zrównoważonego Rogera Murtaugha (Danny Glover). Tym razem zadanie jakie otrzymują jest pozornie łatwe. Mają pilnować Leo Getza (Joe Pesci), nieuczciwego księgowego, który ma być świadkiem koronnym w procesie mafijnym. Okazuje się, że Leo prał brudne pieniądze pochodzące z interesów mafii narkotykowej, którą od dawna tropią Riggs i Murtaugh. Teraz mafia chce śmierci Leo i każdego, kto będzie się starał go ochronić.

Emisja: 18 lipca (sobota) o 22:00

Zabójcza broń III
Zabójcza broń III

Martin Riggs (Mel Gibson) i Roger Murtaugh (Danny Glover) wkraczają do akcji, gdy w jednym z budynków w Los Angeles zostaje znaleziona bomba. Po tragicznej interwencji zaczyna się dla nich "nowe życie". Zdegradowani, pozbawieni odznak detektywów, w zwykłych mundurach patrolują ulice. Jednak przypadek sprawia, że już pierwszego dnia "nowej" służby pokażą ile są warci.

Emisja: 25 lipca (sobota) o 22:25

podziel się: