Rozmowa

Rozmowa

Pięciokrotny zdobywca Oscara Francis Ford Coppola nakręcił film, który przeszedł do historii kina. Świetnie zbudowana atmosfera paranoi i poczucie osaczenia odczuwane przez głównego bohatera sprawia, że „Rozmowę” ogląda się z zapartym tchem.

Introwertyk Harry Caul jest cenionym ekspertem od zakładania podsłuchów. Z racji wykonywanego zawodu ma obsesję na punkcie swojej prywatności. Jego mieszkanie niemalże pozbawione jest mebli, a biuro mieści się w opustoszałym magazynie.
Rozmowa
Rozmowa Rozmowa Źródło: Materiały prasowe
Caul nigdy nie angażuje się emocjonalnie w swoją pracę. Nie zadaje pytań i nie zastanawia się nad konsekwencjami swoich zadań.
Rozmowa
Rozmowa Rozmowa Źródło: Materiały prasowe
Do czasu, gdy wraz z przyjacielem Stanem podejmuje się podsłuchu pewnej pary. Treść ich rozmowy zaczyna budzić w Caulu wątpliwości na tyle duże, że mimo nacisków ze strony współpracownika zleceniodawcy Martina waha się, czy nagrany materiał udostępnić mężczyźnie, który go zamówił. Wplątany coraz bardziej w wydarzenia, których do końca nie rozumie, Caul zaczyna popadać w paranoję, że jest śledzony i podsłuchiwany...
Rozmowa
Rozmowa Rozmowa Źródło: Materiały prasowe