Weekend z Tomem Hanksem

Terminal
Terminal
8-10 marca w rolach głównych Tom Hanks! Codziennie wieczorem uwielbiany przez publiczność aktor w przełomowych dla swojej kariery filmach.
 • Terminal, piątek, 8 marca, godz. 20:45

  Komedia romantyczna | USA | 2004

  Tom Hanks wciela się w role Viktora Navorskiego, turysty z Europy Wschodniej, który przyjeżdża do Nowego Jorku w momencie, gdy w jego ojczyźnie dochodzi do zamachu stanu. Jego paszport traci ważność, a on zostaje uwięziony w hali terminalu.

  Wiktor Naworski (Hanks), imigrant pochodzący z fikcyjnego państwa, Krakozji, ląduje na Międzynarodowym Lotnisku im. Johna F. Kennedy’ego, w momencie kiedy jego państwo upada na skutek wojny domowej. Rząd USA zrywa stosunki dyplomatyczne z krajem Naworskiego i zaprzestaje uznawać dokumenty podróżne wystawiane przez upadły rząd Krakozji. Pozbawiony swobody człowiek, pod nadzorem kamer i urzędników, zaczyna na terenie terminalu lotniska przygotowywać sobie podstawy egzystencji.

  • Cast Away: Poza światem, sobota, 9 marca, godz. 20:00

   Dramat | USA | 2000

   Chuck Noland (Tom Hanks), inżynier w amerykańskiej firmie kurierskiej, jako jedyny przeżywa katastrofę służbowego samolotu i ląduje na bezludnej wyspie na Pacyfiku.

   Chuck jest skupionym na swojej karierze inżynierem, którego osobiste i zawodowe życie jest całkowicie podporządkowane regułom czasu. Kiedy w dramatycznych okolicznościach, ląduje na odległej wyspie, szybko uświadamia sobie, że żeby przetrwać, będzie musiał zmierzyć się z dziką przyrodą i własnymi słabościami. Pozbawiony podstawowych środków do życia musi walczyć o przetrwanie i stawić czoła emocjonalnym wyzwaniom izolacji. Każdy dzień wydaje się podobny do poprzedniego. Mijają kolejne dni, tygodnie, miesiące, lata... Kiedy mężczyzna traci już nadzieję, że uda mu się wydostać z samotni, ktoś zauważa jego wezwanie o pomoc.

   • Szeregowiec Ryan, niedziela 10 marca, godz. 20:00

    Dramat, Wojenny | USA | 1998Druga wojna światowa wchodzi w ostatnią fazę i alianci lądują w Normandii. Kapitan John Miller (Tom Hanks) ma stworzyć specjalny oddział, którego zadaniem jest odnaleźć i sprowadzić ostatniego z czwórki braci Ryanów (Matt Damon), który jako jedyny przeżył desant.

    Niezwykle trudnej akcji ratunkowej, szeregowca Jamesa Francisa Ryana podejmuje się grupa ośmiu śmiałków, którzy bez namysłu ruszają w nieznane. Wybitny film wojenny w reżyserii trzykrotnego laureata Oscara Stevena Spielberga. Obraz mówi o II wojnie światowej z bardzo osobistej perspektywy. Ośmiu żołnierzy wykonuje rozkaz i naraża swoje życie, by odszukać jednego człowieka. Po pewnym czasie zaczynają oni wątpić w słuszność wyprawy.

    podziel się: