Program Metro

Poprzedni
drukuj
wstecz
 • METRO Art.

 • METRO Art.

 • TOP OF THE TOP Sopot Festival 2022

  Tego lata na wszystkich wielbicieli muzyki czekają niezapomniane wrażenia. Podczas festiwalu w Sopocie pojawią się wykonawcy, którzy dostarczą widzom wyjątkowych muzycznych emocji. Wydarzenie potrwa trzy dni.
 • METRO Art.

 • Andrzej Sołtysik przedstawia LONGPLAY-M Zajączkowska

  „Andrzej Sołtysik przedstawia” to program, który przybliża historię kina opowiedzianą przez pryzmat wybranego zjawiska, zachowania, przedmiotu czy motywu. Analizie poddane zostaną różne gatunki filmów: komedie, dramaty, horrory. Prowadzący porówna sceny, w których jeden detal współtworzył klimat sceny na równi z bohaterem. Andrzej Sołtysik przedstawi różne pomysły na wykorzystanie tego samego ‘fetysza’ filmowego w zależności od wizji i pomysłowości scenarzysty i reżysera.
 • Szkoła Filmowa LONGPLAY 3-Jerzy Stuhr cz.3

  „Szkoła filmowa” to zapis niezwykłych rozmów, w trakcie których artyści opowiedzą o kulisach swojej pracy, wspomnieniach z planów filmowych, osobach, które podziwiają i z którymi chcieliby pracować. Nie zabraknie też wspomnień związanych z czasami, gdy sami uczęszczali do szkół filmowych. Dzięki magicznej atmosferze sali kinowej, widzowie będą mogli przenieść się w świat srebrnego ekranu i odkryć go z nieznanej dotąd strony. Cała dyskusja odbywa się z udziałem publiczności, składającej się ze studentów szkoły filmowej. Dziennikarka Kinga Burzyńska na swoim koncie ma niezliczoną ilość wywiadów. Gwiazdy nie mają przed nią tajemnic. Tym razem na wprost Kingi usiądą największe osobowości polskiego kina i teatru, a prowadząca skutecznie wypyta ich o historie związane z aktorstwem.
 • W roli głównej - Robert Biedroń AD

  W Polsce jest swoistym paradoksem. Bo z jednej strony gej i aktywny działacz tęczowych środowisk, z drugiej popularny i powszechnie lubiany przez mieszkańców prezydent miasta. Robert Biedroń już na studiach zaczął aktywnie działać na rzecz osób LGBP. I szybko trafił do polityki. Zdeklarowany homoseksualista, od 15 lat jest w związku ze swoim partnerem, Krzysztofem. W 2014 roku został prezydentem Słupska. Służbową limuzynę zamienił na rower, służbowy dystans, na uśmiech i bezpośredni kontakt. „Dobrze mu z oczu patrzy”- mówią mieszkańcy. W rozmowie z Magdą Mołek opowiada o swojej codziennej pracy, spotkaniach z mieszkańcami ( „przytulam się”), udzielanych ślubach („wzruszam się”) i narzeka na mężczyzn, którzy w przeciwieństwie do kobiet mniej aktywnie walczą o swoje rodziny („coś jest z nimi jest nie tak”). Opowiada też szczerze o swojej rodzinie, smutnym dzieciństwie, przemocy domowej, trudnej relacji z ojcem. O tym, czego się boi. O szczęśliwym związku. Poruszająca i wzruszająca rozmowa, w której od płaczu do śmiechu jest bardzo blisko.
 • Detektyw Monk

  Księgowy nowojorskiej mafii, Rudy Schick, ma kłopoty. Jego partner, Ben Gruber, prysnął z miasta z ponad trzema milionami dolarów należącymi do mafii. Pieniądze próbuje teraz odzyskać płatny zabójca Al Nicoletto. Jedyne, co Schick może mu powiedzieć, to to, że Gruber ukrywa się gdzieś w Kalifornii. Niestety informacja ta nie jest dla Nicoletta wystarczająca. Zabija Schicka i rzuca się w szaleńczą pogoń za Benem Gruberem i zdefraudowanymi przez niego pieniędzmi. W międzyczasie Monk i Natalie wyjeżdżają do krainy winnic, by jak co roku w tym samym co zawsze pensjonacie uczcić rocznicę małżeństwa Monka i nieżyjącej Trudy. Gdy Monk spożywa w samotności swój obiad, przysiada się do niego bezceremonialnie Larry Zwibell, zajmując miejsce, które normalnie Monk trzyma zawsze zarezerwowane dla Trudy. Proponuje Monkowi, że może się do niego zgłosić, gdyby miał problemy z kacem, po czym odchodzi w kierunku kilkuosobowej grupy grającej w pokera. Następnego dnia Monk rzeczywiście ma kaca i szuka Zwibella, by skorzystać z jego lekarstwa. Ku swojemu zaskoczeniu stwierdza jednak, że nie ma kogoś takiego jak Zwibell i nigdy nie było. Nikt go nie pamięta, nawet właściciel pensjonatu, nie mówiąc już, że przepadło nawet zdjęcie z Zwibellem, które Monk wykonał swoim aparatem cyfrowym. Gdy pokonany Monk i wspierająca go Natalie mają już odjeżdżać, pojawia się Al Nicoletto. Pokazuje im zdjęcie Zwibella, twierdząc, że to jego brat, Ben Gruber. Mówi im, że Ben ukradł trochę pieniędzy z banku i schronił się w tutejszym pensjonacie. Nicoletto przybył więc, by przekonać swojego brata do oddania zrabowanych pieniędzy. Monk postanawia mu pomóc, ale już wkrótce okazuje się, że Nicoletto nie jest tym, za kogo się podaje. Aby wyciągnąć z Ala więcej informacji, Monk próbuje go upić. Niestety przez drobną pomyłkę plan nie udaje się i upija się Monk. Na bilecie lotniczym schowanym w samochodzie Nicoletta Natalie odkrywa prawdziwą tożsamość Nicoletta. Wywiązuje się bójka, w której Monk uderza Nicoletta butelką wina w głowę. Przyjeżdża policja, która dowiaduje się od Monka, kim jest Nicoletto i co wydarzyło się naprawdę.
 • Prawo Agaty 6

  Rusza proces o handel kobietami. Oskarżonym - Górecki. Agata jest pełnomocnikiem oskarżycieli posiłkowych – rodziców zaginionej Renaty Tilkert, która prawdopodobnie jest zmuszana za granicą do prostytucji. Agata ma o co walczyć, zwłaszcza, że skazanie Góreckiego będzie także oznaczać oczyszczenie Doroty z korupcyjnych zarzutów. Aniela zgodnie z zapowiedzią opuszcza kancelarię i zbiera się do wyjazdu z kraju. Jest zdeterminowana, by być jak najdalej od Bartka. Ostatnia chwila na jego ruch… W sprawie Agaty mnożą się problemy. Potencjalny świadek boi się zeznawać, a Górecka… ponownie znika. Gdy w końcu pojawia się szansa na korzystny zwrot, Górecki odkrywa podwójną grę Dębskiego, który pozostając formalnie jego adwokatem, pomaga Agacie. Szantażuje Dębskiego. Wygrana staje pod znakiem zapytania - wyrok na Góreckiego oznacza śmierć zawodową dla Dębskiego i poważne kłopoty dla Agaty. Jak postąpią nasi bohaterowie?
 • Jak to robią zwierzęta?

  W odcinku zobaczymy, czy papugi rozumieją to, co mówią, dlaczego węgorze elektryczne nie porażają prądem same siebie i dlaczego pandy są czarno-białe.
 • Jak to jest zrobione 16

  Wnikliwa analiza przedmiotów, które otaczają nas w codziennym życiu. Przyjrzymy się, jak powstają wyświetlacze elektroforetyczne, tablice suchościeralne, wiatrówki i blaty kwarcowe.
 • Celnicy na straży Europy 6

  Program ukazujący pracę hiszpańskiej straży granicznej, która strzeże bezpieczeństwa w portach, na lotniskach oraz na lądowych granicach Hiszpanii. Funkcjonariusze służb granicznych codziennie zmagają się z wieloma zagrożeniami, takimi jak terroryzm czy przemyt narkotyków i broni. Do najbardziej pracowitych okresów należy lato, podczas którego wzmaga się ruch na granicach. W kolejnych odcinkach widzowie dowiedzą się w jaki sposób strażnicy odróżniają zwykłych turystów od potencjalnych przestępców, jak odnaleźć podejrzany kontener oraz gdzie mogą ukrywać się nielegalni imigranci.
 • Celnicy na straży Europy 6

  Program ukazujący pracę hiszpańskiej straży granicznej, która strzeże bezpieczeństwa w portach, na lotniskach oraz na lądowych granicach Hiszpanii. Funkcjonariusze służb granicznych codziennie zmagają się z wieloma zagrożeniami, takimi jak terroryzm czy przemyt narkotyków i broni. Do najbardziej pracowitych okresów należy lato, podczas którego wzmaga się ruch na granicach. W kolejnych odcinkach widzowie dowiedzą się w jaki sposób strażnicy odróżniają zwykłych turystów od potencjalnych przestępców, jak odnaleźć podejrzany kontener oraz gdzie mogą ukrywać się nielegalni imigranci.
 • Usterka 7 AD

  „Usterka” dokonała swojego Brexitu i płynie coraz dalej w świat w poszukiwaniu fachowców. Tym razem nadaje z nowej ziemi obiecanej dla majsterkowiczów z polskim paszportem, czyli z irlandzkiej Zielonej Wyspy. W kolejnej serii „Usterki” nasz mistrz od dobrej roboty, Dominik Strzelec, zainstaluje się w Dublinie. Jak zwykle zasiądzie na honorowym miejscu w reżyserce remontowanego domu, by stamtąd zawodowym okiem oceniać starania fachowców. Dla porównania z polskimi pracownikami Dominik zweryfikuje również umiejętności irlandzkich specjalistów. Co tym razem oni wspólnie zmalują? Czy po robocie zasłużą na zimnego Guinnessa w pubie? Ten werdykt wyda Dominik Strzelec.
 • Usterka 9 AD

  Kultowa „Usterka” zawita do Łodzi, gdzie na fachowców będzie czekał Dominik Strzelec i jego proste prace domowe. Swój „punkt obserwacyjny” zainstaluje w domu Marioli i Janusza pary, która wzbudzi u niektórych speców spore zaskoczenie. Narzeczeni mają wiele oczekiwań względem swojego nowego i przytulnego gniazdka. Majstrowie, którzy do nich przyjdą poddani zostaną surowej ocenie, jeśli coś pójdzie nie tak. W nowym sezonie prowadzący dokładnie przyjrzy się, co prawdziwy fachman potrafi zrobić z rurą do pole dance. Jakie patenty na zdobienie brokatem wymyślą eksperci od wykańczania wnętrz? W który wymiar potrafi przenieść położenie trójwymiarowej tapety? Kto położy wisienkę na urodzinowym torcie Dominika? Takie atrakcje tylko w „Usterce” już od środy.
 • Dr House

  Do szpitala Princeton Plainsboro trafia 10-letni Adam. Pacjent cierpi na autyzm, a od pewnego czasu z niewyjaśnionych powodów przeraźliwie krzyczy. Współpracownicy House’a zastanawiają się, dlaczego lekarz zajął się chłopcem, który ewidentnie nie jest chory. Greg upiera się, że chce zajmować się Adamem. Cuddy i Cameron zakładają, że chodzi o utożsamianie się lekarza z chłopcem ze względu na jego cechy: przywiązanie do szczegółów, nieprzystosowanie społeczne, drobiazgowość i złośliwość. Cuddy postanawia wyremontować gabinet House’a, ale ten nie zgadza się na zmiany i żąda przywrócenia gabinetu do poprzedniego stanu. W międzyczasie lekarz potrzebuje nowego miejsca do pracy i krąży po szpitalu szukając odpowiedniego pokoju. Ali, córka jednego z byłych pacjentów szpitala wciąż nie może poradzić sobie z zauroczeniem House’m i wprowadza zamieszanie w całe życie szpitala. Kiedy stan Adama się pogarsza, House uświadamia sobie, że tylko chłopiec może odpowiedzieć mu na pytanie, co się z nim dzieje.
 • Dr House

  House zajmuje się 20-letnią Tracy Dawson, która trafiła do Princeton Plainsboro z kłopotami z oddychaniem i silnymi bólami. Okazuje się, że zdrowie kobiety pogorszyło się po tym, jak ona i jej mąż, Jeremy, zostali napadnięci i obrabowani. W czasie przeprowadzania badania na oddziaływanie stresu, w poczekalni mąż pacjentki traci przytomność. Diagności dochodzą do wniosku, że na stan zdrowia obojga wpływ ma ten sam czynnik. Kiedy kobieta w nocy ma koszmary i halucynacje, wychodzi na jaw, że relacje między Tracy, a ojcem Jeremy’ego są bardzo napięte. Odkrycie lekarzy będzie przełomem w leczeniu, ale też zmieni życie małżeństwa na zawsze.
 • Dr House

  Ważący ponad 270 kilogramów George Hagel został znaleziony w stanie śpiączki w swoim domu. Po wybudzeniu, mężczyzna ma atak paniki i żąda natychmiastowego wypisania ze szpitala. W obawie, że stan George’a jest poważniejszy, niż mężczyzna uważa, Cameron zleca przeprowadzenie skomplikowanych badań, by zatrzymać go w szpitalu. Kolejne diagnozy są obalane i lekarze zaczynają wierzyć, że mężczyzna faktycznie cierpi na chorobę niezwiązaną z wagą. Tymczasem Dr House trafia na noc do aresztu. Zatrzymał go Michael Tritter za szereg wykroczeń, w tym za stawianie oporu w czasie aresztowania. Policjant wykorzystuje nieobecność lekarza w domu i przeszukuje jego mieszkanie.
 • Dr House

  Kyle jest stałym gościem szpitala Princeton Plainsboro. Jego ojciec od 10 lat jest w stanie śpiączki i pozostaje pod opieką kolegów House’a. Kiedy lekarz spotkał chłopaka w czasie jednej z jego wizyt, zauważył, że „coś” jest nie tak ze zdrowiem młodzieńca. Chociaż ten zaprzecza, House postanawia przeprowadzić mały „eksperyment”, który kończy się omdleniem Kyle’a. Na podstawie zaobserwowanych objawów, Greg podejrzewa, że ojciec i syn cierpią na tą samą, genetyczną chorobę. Problemem okazuje się jednak przeprowadzenie wywiadu dotyczącego historii choroby, pacjenci nie mają bowiem innych krewnych poza sobą.
 • Fani czterech kółek 15

  Mike znajduje model Chevrolet Corvette Z06 z 2002 r. O mocy ponad 400 KM i prędkości, która może wzrosnąć od zera do 60 w niecałe cztery sekundy. To prawdziwy samochód wyścigowy, ale Ant nie jest zachwycony, gdy zdaje sobie sprawę z skali wymaganej pracy.
 • wieczór
 • Fani czterech kółek 15

  Dwie kultowe nazwy w brytyjskiej motoryzacji połączyły się z brytyjskim silnikiem firmy Lotus, aby stać się jednym z najlepszych wyspiarskich roadsterów: dwumiejscowym kabrioletem Jensen Healey. Mike znajduje idealny model do regeneracji z pomocą Anta.
 • Gigantyczne konstrukcje według Hammonda

  Richard Hammond przyjrzy się z bliska tamie Kölnbrein w Alpach - najwyższej zaporze wodnej w Austrii. Podróżując ukrytą windą przekona się, że masywna ściana kryje w sobie system tuneli oraz inżynierię niewidoczną z zewnątrz czy dla osób postronnych. Prowadzący dołączy do zespołu wykonującego codzienne przeglądy obiektu - będzie podziwiał ogromne zawory uwalniające ilość wody wystarczającą do zalania doliny, odnajdzie tajną jaskinię po zejściu 200-metrową ścianą i przeleci śmigłowcem nad Alpami by przekonać się, w jaki sposób budowla pomaga wytworzyć energię elektryczną zdolną zasilić miasto na cały tydzień.
 • Gorączka złota 11

  Parker wraca na Alaskę w poszukiwaniu nowych terenów. Rick kopie głęboko, by uratować sezon. Członek załogi Freda, Johnny, wymyśla wyjątkowe rozwiązanie problemu z wodą.
 • TRWA

  Słodko-ostro N

  Alia Kapur przyjeżdża na letnie wakacje do swojej dzielnicy wyższych sfer na przedmieściach New Jersey. Kiedy studentka pierwszego roku studiów Alia wraca do domu na lato, odkrywa sekrety i kłamstwa z przeszłości rodziców, które sprawiają, że kwestionuje wszystko, co myślała, że wie o swojej rodzinie.
 • Oszukać przeznaczenie IV N

  Czwarta opowieść o grupie ludzi, którzy w ostatniej chwili uniknęli śmierci. Nick wraz z przyjaciółmi wybiera się na tor wyścigów samochodowych. Dochodzi tam do strasznej katastrofy, w której jest wiele ofiar. Jak się okazuje, tuż przed katastrofą Nick ma wizję i udaje mu się uciec wraz z grupka ludzi. Jednak śmierć upomina się o nich i powoli każdy z ocalonych ginie w tragicznych wypadkach.
 • Szpital N

  Pacjentem dr Dominiki Gajdy poparzony piłkarz, który właśnie podpisał kontrakt z nowym klubem. Jego żona ma nadzieję, że dzięki temu stanie się celebrytką i robi wszystko, żeby wyglądać jak partnerki innych znanych piłkarzy. Kiedy na oddziale pojawia się kolega 24-latka wraz z atrakcyjną zoną, kobieta zazdrości im sławy i wyglądu. Okazuje się jednak, że znajome sławne małżeństwo tylko udaje szczęśliwą parę… Jednocześnie dr Piotr Wójtowicz przyjmuje 15-latka, który zranił się w rękę podczas napadu na restaurację. Chłopak jest zapatrzony w wujka, który jest groźnym przestępcą i chce być taki, jak on. Matka pacjenta wie, że jej brat należy do gangu, ale nie chce rezygnować z wygodnego życia, jakie jej zapewnia. Kobieta decyduje się zerwać z partnerem, który jest byłym policjantem. Mimo to mężczyzna chce pomóc ukochanej…
 • Niezwykłe Stany Prokopa 2

  Nowy Orlean nazywany jest najbardziej nawiedzonym miastem Ameryki. Czarną magię czuć w powietrzu, a na ulicach aż roi się od wróżek i czarownic. Zwabiony nawoływaniami proroków Marcin skorzysta z przepowiedni lokalnej wieszczki i dowie się, co go czeka w przyszłości. Przemierzając ulice wielkiego miasta spotka też prawdziwego Księcia Voodoo! A na osłodę czarodziejskich wrażeń prowadzący spróbuje lokalnych pączków i narobi przy tym niezłego bigosu… W tym odcinku Marcin pokaże widzom wszystkie twarze Nowego Orleanu. Zahaczy o najbardziej imprezową ulicę Bourbon, zatańczy do jazzowej muzyki, weźmie udział w spektakularnej paradzie swingersów, a nawet rozkręci imprezę na statku!
 • Najpiękniejsza muzyka filmowa

  "Najpiękniejsza muzyka filmowa" to program, który powstał w wyniku współpracy redakcji RMF Classic i TVN Fabuła podczas Festiwali Muzyki Filmowej w Krakowie. Format opowiada o wielkich twórcach, kultowych utworach i przełomowych brzmieniach. Dziennikarki wprowadzą w świat muzyki, piosenki, melodii, z którymi film i obraz tworzą duet niezwykły. W kolejnych odcinkach pojawią się nazwiska znanych i cenionych kompozytorów, na przykład: James Horner, Ennio Morricone, Jan A. P. Kaczmarek czy Radzimir Dębski. Alicja Myśliwiec porozmawia z rodzimymi kompozytorami o ich twórczości, współpracy z reżyserami i sekretach tworzenia muzyki filmowej. Z kolei Jadwiga Polus przywoła wspomnienia dawnych rozmów i muzycznych spotkań.
 • Dla siebie, dla świata

  Pasja, zaangażowanie, nieustępliwość, konsekwencja. To cechy tych, którzy potrafią rzucić wygodne życie w Polsce, by zrobić coś niezwykłego -dla siebie, dla świata...W ramach ośmioodcinkowej serii dokumentalnej „Dla siebie, dla świata” poznamy inspirujące historie ludzi, którzy na krótko lub na dłużej zostawili swój kraj, pracę, czasami rodzinę, poświęcili swój czas, a nawet prywatny majątek, aby pomagać potrzebującym. Będziemy towarzyszyć im w ich pracy, poznamy społeczności, którym pomagają. Dowiemy się, jak mieszkają i żyją z dala od domu. Poznamy też ludzi, którzy wspierają ich dążenia tu w Polsce. Zapytamy jak rzeczywistość zweryfikowała ich wyobrażenia o danym kraju i problemie. Dowiemy się z jakimi przeszkodami i trudnościami spotkali się na miejscu. Zobaczymy uśmiech i łzy, zwątpienie i nadzieję. Wkroczymy w świat, w którym często drobny gest czy dobre słowo jest więcej warte, niż góry złota. Pomoc potrzebującym to nie tylko praca, bądź pasja. To przede wszystkim misja. Nauczanie i dożywianie dzieci w Kenii, budowa szkół w Nepalu, kopanie studni w Tanzanii, opieka nad sierotami w Ugandzie, wsparcie dla najuboższych w Rumunii –każda inicjatywa się liczy. Co poświęcili bohaterowie, by pomóc drugiemu człowiekowi? Dlaczego zdecydowali się to robić? Misja spełnia często dwa zadania: wspiera potrzebujących, ale pozwala też spełnić siebie, odnaleźć sens własnego życia, osiągnąć osobisty sukces. Działalność charytatywna nie przynosi sławy ani bogactwa. Jedyną zapłatą za trud włożony w niesienie pomocy, to satysfakcja, która jest największą nagrodą dla wolontariuszy.
 • Sąd rodzinny

  "Sąd rodzinny" zaprasza na salę rozpraw. Kolejne odcinki programu poświęcone będą przede wszystkim sprawom karnym nieletnich. Kryją one tragiczne losy zarówno ofiar przestępstw, jak i ich winowajców. Co popycha młodych ludzi do tak okrutnych działań? Sędzia Artur Lipiński rozpoznając sprawy nieletnich przestępców będzie dochodził dlaczego, niewinne na co dzień, nastolatki dokonują brutalnych zabójstw.
 • Szpital N

  Pacjentką dr. Michała Morawskiego jest panna młoda, która uciekając sprzed ołtarza, rozbiła sobie głowę. Dziewczyna przed laty zdradziła narzeczonego z jego własnym bratem i teraz nie wie, którego z mężczyzn kocha. W szpitalu prawda wychodzi na jaw. Okazuje się jednak, że dawny kochanek nie jest gotowy na stały związek. Doktor Robert Szewczyk przyjmuje na SOR tancerkę erotyczną, która zraniła się podczas występu. Dziewczyna zdenerwowała się, ponieważ zobaczyła w klubie swojego 18-letniego brata. Kobieta wstydzi się swojej pracy i utrzymuje ją w tajemnicy. Chce jednak zarabiać w taki sposób, gdyż ma na utrzymaniu ojca, który jest bezrobotny i ma problemy z alkoholem.
dalej
Zobacz program innych kanałów: